پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

روغن نارگیل هم در درمان‌های طبیعی و هم برای تولید محصولات زیبایی استفاده می‌شود. اخیرا هم که سفید کردن دندان با روغن نارگیل به شدت وایرال شده و احتمالا در فضای مجازی به چشم‌تان خورده است. روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی، ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است و می‌تواند به حفظ بهداشت دهان کمک کند.

اما سوال اصلی باقی می‌ماند، آیا واقعاً همانطور که ادعا می‌شود روغن نارگیل به سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند یا این هم مانند بسیاری از ترندهای بهداشت و زیبایی بدون پایه و اساس شایع شده است؟ در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که روغن نارگیل چگونه می‌تواند به سفید کردن دندان‌ها کمک کند.

روغن نارگیل  علی‌رغم داشتن خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی، هیچ گونه فواید روشن کنندگی ندارد که مستقیماً به سفید کردن دندان کمک کند.

در حالی که هیچ مطالعه واضحی اثربخشی آن را در سفید کردن دندان‌های لکه دار ثابت نکرده است، تحقیقات از اثربخشی روغن نارگیل در کاهش تجمع پلاک و مقابله با مشکلات دهان مانند التهاب لثه حمایت می‌کنند.

فواید روغن نارگیل برای دندان

می‌تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کند

روغن نارگیل به کشتن باکتری‌های رایج دهان مانند استرپتوکوک موتانس که عامل اصلی پوسیدگی دندان هستند، کمک می‌کند.

ممکن است بوی دهان را کاهش دهد

روغن نارگیل حاوی اسید لوریک است که عامل خواص ضد میکروبی آن است. این چربی اشباع شده ممکن است به جلوگیری از رشد هلیکوباکتر پیلوری، باکتری که عامل بوی بد دهان است، کمک کند.

اشتباهات مسواک زدن سفید کردن دندان ها با روغن نارگیل

روغن نارگیل می‌تواند التهاب لثه را درمان کند، یک بیماری لثه که باعث التهاب و تحریک در لثه‌ها می‌شود و حتی در موارد شدید می‌تواند منجر به از دست دادن دندان شود.

اسیدهای چرب موجود در روغن نارگیل دارای خواص ضد میکروبی و ضد باکتریایی هستند که باکتری‌های دهان را از بین می‌برند و از تشکیل پلاک جلوگیری می‌کند. کاهش تجمع پلاک نیز ممکن است به جلوگیری از حساسیت دندان کمک کند.

استفاده از روغن نارگیل می‌تواند لثه‌ها و دندان‌های سالم‌تری به شما بدهد. این روغن را همچنین می‌توانید آن را با مواد دیگر برای سفید کردن دندان‌ها استفاده کنید. به خواندن این مقاله ادامه دهید تا روش‌های استفاده از روغن نارگیل برای سفید کردن دندان‌ها را بیاموزید.

روغن نارگیل و جوش شیرین

جوش شیرین قلیایی است و می‌تواند به روشن شدن لکه‌های مواد غذایی اسیدی مانند لکه‌های چای، قهوه و شراب قرمز کمک کند. این درمان سریع همچنین ممکن است به طور موثر باکتری‌های دهان را از بین ببرد.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین

مسواک

روش  انجام:

روغن نارگیل و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید

دندان‌های خود را با این ترکیب به مدت 3-4 دقیقه مسواک بزنید

با آب ولرم بشویید

این روش را دو بار در هفته برای نتایج قابل مشاهده دنبال کنید

روغن نارگیل دارای اسید لوریک است که باکتری‌های دهان را که باعث ایجاد پلاک زرد در دهان می‌شوند، هدف قرار می‌دهد. این تکنیک قدیمی آیورودا می‌تواند از تجمع باکتری‌ها جلوگیری کرده و به حفظ بهداشت دندان کمک کند.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری روغن نارگیل

مسواک

روش  انجام:

روغن نارگیل را در دهان خود بریزید و چند ثانیه صبر کنید تا آب شود

آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه در اطراف بچرخانید

روغن را بیرون بریزید و دندان‌های خود را مسواک بزنید

این روش را یک بار در روز یا هر هفته تکرار کنید

روغن نارگیل و زردچوبه

زردچوبه حاوی کورکومین است، یک ترکیب طبیعی که التهاب را کاهش می‌دهد، پلاک‌ها را از بین می‌برد و به پیشگیری از بیماری‌های لثه مانند التهاب لثه کمک می‌کند.

مواد لازم:

¼ قاشق چایخوری پودر زردچوبه ارگانیک

⅛ قاشق چایخوری روغن نارگیل

مسواک

کمی خمیر دندان معمولی

روش  انجام:

پودر زردچوبه و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید

مخلوط را روی دندان‌های خود بمالید و بگذارید سه دقیقه بماند

خمیر را به آرامی روی دندان‌ها بزنید و با آب بشویید

در نهایت دندان‌های خود را با خمیر دندان معمولی مسواک بزنید

این روش را 1-2 بار در هفته تکرار کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان