سهمیه بندی بنزین |‌ قیمت بنزین

فوری/خبر مهم وزیر درباره سهمیه بندی جدید بنزین | افزایش سهمیه بندی بنزین این گروه

به گزارش ایسنا، جواد اوجی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران درباره اختصاص سهمیه بنزین به تاکسی‌های اینترنتی گفت: این کار در دستور کار دولت است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

در ایران، سهمیه بندی بنزین در سال ۱۳۹۸ معرفی شد. به طور کلی، سهمیه بندی بنزین بر اساس تعداد اعضای خانوار و نوع خودروی متعلق به آن‌ها تعیین می‌شود. در سهمیه بندی بنزین، هر خانوار با دارا بودن کارت ملی می‌تواند در سامانه سهمیه‌بندی ثبت نام کرده و با توجه به تعداد اعضای خانوار و نوع خودروی خود سهمیه بندی بنزین خود را دریافت کند.سهمیه بندی بنزین در ایران بر اساس چهار گروه خودرویی برای خودروهای داخلی و خارجی به صورت جداگانه انجام می‌شود. 

وزیر نفت گفت: سهمیه بنزین تاکسی‌های اینترنتی در دستور کار است.

وی همچنین با بیان اینکه از راه‌های مختلفی مطالبات خود را از کشور عراق وصول می‌کنیم، گفت: ما از راه‌های مختلفی مطالبات خود را از کشور عراق وصول می‌کنیم چه به صورت نقدی و حواله، تهاتر کالا، فرآورده‌های نفتی وهیچ‌گونه محدودیت و سقفی نیز برای آن تعیین نشده است.

وی درباره آمار فروش نفت ایران گفت:  فروش نفت خیلی خوب است.

سهمیه بندی بنزین

سیدکاظم عزیزی معاون صنایع وانرژی ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت کشور  با اشاره به تغییر فرآیند تحویل کارت سوخت خودروهای صفر اظهار کرد: مالکان وسایل نقلیه نوشماره (صفر کیلومتر) که خودرو خود را در سال ۱۴۰۲ از شرکت‌های خودروساز تحویل گرفته اما تاکنون کارت هوشمند سوخت را دریافت نکرده اند لازم است که برای پیگیری روند صدور کارت سوخت هوشمند وسیله نقلیه خود به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کرده و نسبت به ثبت درخواست اقدام کنند.

 پیش از این خودروسازان برای صدور کارت سوخت خودروهای فروخته شده اقدامات لازم را انجام می‌دادند و کارت سوخت مدتی پس از تحویل خودرو از طریق پست به درب منزل متقاضی ارسال می‌شد.

مهدی قمصریان، مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های گفت: بر اساس ماده 48 قانون بیمه شخص ثالث، صدور کارت و سهمیه سوخت وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث ممنوع است.

او البته این را هم گفت که بدلیل تاثیر و اهمیت وسایل نقلیه سنگین مورد استفاده در جابجایی بار و مسافر در حوادث رانندگی ضرورت دارا بودن بیمه‌نامه شخص ثالث برای این گروه بیشتر از سایر وسایل نقلیه است.

با این حال اما طبق اعلام رئیس ستاد مدیریت حمل‌ونقل و سوخت، بیش از 17هزار وسیله نقلیه سنگین بیش از یک سال است که فاقد پوشش بیمه‌نامه شخص ثالث هستند.

رئیس ستاد مدیریت حمل‌‌ونقل و سوخت ضمن اعلام اولتیماتوم یک ماهه به مالکان این وسایل نقلیه تأکید کرد: به دارندگان این وسایل هشدار داده می‌شود که اقدام به خرید و تهیه بیمه‌نامه شخص ثالث کنند، در صورت عدم اقدام لازم در بازه یک ماهه، کارت سوخت آنها غیرفعال خواهد شد.

برهمین اساس هم در مراحل بعدی سهمیه سوخت خودروهای سواری و موتورسیکلت‌های فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث قطع خواهد شد.

احمد وحیدی در حاشیه مراسم هفته بهزیستی در پاسخ به پرسشی درباره احتمال افزایش قیمت بنزین، اظهار کرد: این موضوع کاملاً شایعه است و خلاف واقعیت؛ هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت در این زمینه برنامه‌ریزی برای آینده دارد یا احتمال دو - سه نرخی شدن بنزین وجود دارد یا نه، تاکید کرد: خیر؛ اصلا دولت برنامه‌ای در این زمینه ندارد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس گفت: قیمت بنزین امسال دست نمی‌خورد و برای سال آینده هم در بودجه ۱۴۰۳ تعیین می‌شود.

هادی بیگی‌نژاد نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان درباره شایعات افزایش قیمت بنزین گفت: قیمت بنزین امسال دست نمی‌خورد. برای سال آینده هم در بودجه ۱۴۰۳ تعیین می‌شود. بودجه هم در اسفند تکلیفش مشخص خواهد شد و معلوم می‌شود قیمت بنزین در سال آینده افزایش پیدا می‌کند یا خیر.

وی ادامه داد: هر سال قیمت بنزین در بودجه تعیین می‌شود. سال گذشته در بودجه سال ۱۴۰۲ تصمیمی گرفته شد مبنی بر اینکه قیمت بنزین افزایش پیدا نکند لذا در سال ۱۴۰۲ قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند.

نماینده مردم ملایر در مجلس اضافه کرد: بودجه ۱۴۰۳ هم در زمان خودش بررسی و کارشناسی می‌شود الان ما خودمان هم نمی‌دانیم چه خواهد شد، چون هیچکس نمی‌داند و علتش هم این است که در بودجه تعیین می‌شود و الان فصل بودجه نیست که بخواهیم درباره آن صحبت کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب