بسته معیشتی | توزیع بسته معیشتی

فوری/آغاز ثبتنام دریافت بسته معیشتی محرم | بسته معیشتی 700 هزار تومانی محرم + لینک

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد فارس گفت: طرح اطعام و احسان حسینی از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر جهت توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی بین نیازمندان در ادارت کمیته امداد سراسر کشور در حال اجرا می‌باشد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

بسته معیشتی در ایران یک برنامه دولتی است که به منظور کمک به خانوارهای ضعیف و محروم در پرداخت هزینه‌های اساسی زندگی، اجرا می‌شود. بسته معیشتی شامل یارانه‌های نقدی و کالاهای غذایی است. برنامه بسته معیشتی از سال 1399 (2020) در مقابل تأثیرات اقتصادی و اجتماعی کرونا آغاز شده است.برنامه بسته معیشتی شامل دو بخش اصلی است:یارانه‌های نقدی و توزیع کالاهای غذایی.در ادامه به آخرین خبر از بسته معیشتی می پردازیم.

یوسف علوی معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد فارس، ظهر امروز در نشست مجازی با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه پویش محرم، بعد از عید نوروز و پویش به عشق علی (عید غدیر) سومین پویشی است که به‌صورت سراسری در کشور ویژه جذب حامی کودکان ایتام و محسنین، اجرا می‌شود. ، اظهار داشت: از ابتدای ماه محرم تاکنون در پویش محرم، ۲ هزار حامی جدید حمایت از ۳۳۴۸ فرزند معنوی خود را به عهده گرفتند که در همین مدت ۴۰ میلیون تومان واریزی برای فرزندان انجام شده است.

علوی افزود: جذب حامیان نیکوکار از طریق کلیه پایگاه‌های ثابت و سیار (بیش از ۶۰ پایگاه) در سطح استان، جذب مجازی و حقیقی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: طرح اطعام و احسان حسینی از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر جهت توزیع غذای گرم و بسته‌های معیشتی بین نیازمندان در ادارت کمیته امداد سراسر کشور در حال اجرا می‌باشد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد فارس، در خصوص اجرای این طرح و میزان کمک‌های خیران استان خاطرنشان کرد: در اجرای طرح اطعام حسینی تعداد ۱۶۱ آشپزخانه توسط امداد، مراکز نیکوکاری و خیریه‌های استان برپا شده که از ابتدای ماه محرم تاکنون تعداد ۱۸۸ هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم و تعداد ۲۱۲۰ بسته سبد غذایی جمعاً به ارزش ۱۸۰ میلیون ریال به همت خیران استان طبخ و بین نیازمندان توزیع شده است.

بسته معیشتی

مدیرکل بهزیستی لرستان از توزیع هزار بسته معیشتی در بین مددجویان بهزیستی و زنان سرپرست خانوار این استان خبر داد.

همایون عمودی زاده مدیرکل بهزیستی لرستان از برگزاری رزمایش کمک‌های مؤمنانه به مناسبت گرامیداشت هفته بهزیستی و پاسداشت همایش ۶۵۴۴ شهید استان لرستان خبر داد.

وی گفت: در این راستا هزار بسته معیشتی در بین مددجویان بهزیستی استان و زنان سرپرست خانوار توزیع شد.

مدیرکل بهزیستی لرستان ارزش ریالی این تعداد بسته معیشتی را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام کرد.

همزمان با دهه اول ماه محرم و به تاسی از فرهنگ عاشورایی و شور حسینی و با هدف حمایت از اقشار کم برخوردار،اعضا و داوطلبان فعال،خیرین و حامیان شعب هلال احمر و خانه‌های هلال استان مرکزی برنامه‌های مختلفی را اجرا کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر؛ همزمان با دهه اول محرم کاروان سلامت جمعیت هلال احمر شعبه خمین استان مرکزی در روستای خوگان برگزار و ۱۶۰ نفر از بیماران به صورت رایگان ویزیت و ۱۲۰ میلیون ریال داروی رایگان توزیع شد.

خیرین و داوطلبان خانه هلال مهر ولایت شهرستان خمین نیز با ذبح ۲ راس گوسفند، ۷۰ بسته گوشت گرم بین مددجویان توزیع کردند.

اردو و رزمایش های جهادی شعب هلال احمر استان مرکزی در روستای مزوش دلیجان و مناطق کمتر برخوردار شهرستان‌های اراک و ساوه برگزار شد.

تهیه ۵۲۰ سبد معیشتی و ۱۰۰ بسته پوشینه توسط خانه‌های هلال اراک و خمین و توزیع بین خانوارهای نیازمند،دیگر اقدامات داوطلبان مرکزی در این ایام است.

 مدیرعامل بنیاد علوی با اشاره به تهیه بسته‌های معیشتی برای محرومین و سلامت مادران گفت: سال گذشته جمعا ۳۳ هزار بسته معیشتی در اختیار محرومین استان مرکزی قرار گرفته است.

وحید خاوه‌ای، شامگاه چهارشنبه ۲۱ تیرماه، در نشست جمع بندی سفر به شهرستان‌های استان مرکزی اظهار کرد: در سال گذشته ۱۵۰ میلیارد تومان به استان مرکزی داده شده که ۱۰۵ میلیارد تومان در منطقه میلاجرد هزینه شده است.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقده با دستگاه‌های مختلف در حوزه مسکن گفت:  جمعا ۶۲۰ واحد به صورت مشارکتی برای محرومین تامین مسکن شد و علاوه بر این حدود ۴۷۰ واحد را نیز تکمیل کردیم که جمعا تکمیل و ساخت حدود ۱۱۰۰ واحد انجام شد. همچنین به ۴۰۰ واحد هم وام قرض‌الحسنه دادیم.

خاوه‌ای با اشاره به تهیه بسته‌های معیشتی برای محرومین و سلامت مادران تصریح کرد: جمعا ۳۳ هزار بسته معیشتی در اختیار محرومین استان مرکزی قرار گرفته است. همچنین ۲۶۰۰ بسته برای سلامت مادران در راستای سیاست‌های جمعیتی تقدیم کرده‌ایم.

وی افزود: یکی از کارهای خوبی که در استان انجام شده کمک به اشتغال بوده که در موضوع تولید پوشاک، کارگاه‌های مختلفی ایجاد شده و حمایت‌های لازم صورت گرفته است.

فرزاد مخلص‌الائمه، استاندار مرکزی نیز اظهار کرد: طی سه سفر انجام شده هیئت بنیاد مستضعفان به استان، کمک‌های خوبی به مجموعه کمیته امداد، بهزیستی و مسکن محرومان صورت گرفته و امیدواریم در آینده نیز افزایش یابد.

وی با اشاره به بیماری سالک گفت: این بیماری در استان مرکزی، غیر از شهر ساوه خیلی گسترش نیافته است. واکسن این بیماری ساخته شده است و با توجه به اینکه بیشتر در مناطق محروم وجود دارد نیازمند توجه جدی بنیاد مستضعفان به این بیماری هستیم تا هرچه زودتر ریشه‌کن شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: مجتمع توانبخشی اراک با ظرفیت ۲.۵ برابری کهریزک در افق برنامه‌ریزی‌ها پیش‌بینی شده که از سوی خیرین استان مدیریت می‌شود و امیدواریم بنیاد مستضعفان نیز این مجتمع را مورد حمایت خود قرار دهد.

علی اکبر کریمی، نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار کرد: در این سال‌ها بنیاد مستضعفان کارکرد بارزی در جهت محرومیت‌زدایی داشته است.

اقداماتی که امروز در جهت محرومیت زدایی در نظام جمهوری اسلامی صورت می‌گیرد، هزاران برابر دوره‌های گذشته است.

وی در رابطه با بنیاد علوی نیز گفت: بنیاد علوی جایگزین بنیاد پهلوی است که سالیان سال در گوشه‌ای افتاده بود اما به لطف مسئولین، این بنیاد در سالیان اخیر، تبدیل به کانون محرومیت زدایی در کشور شده است.

کریمی ادامه داد: خنداب و کمیجان جزو مناطق محروم در سطح ملی هستند که در کنار یکدیگر قرار دارند و امیدواریم این مناطق مورد عنایت بنیاد مستضعفان قرار گیرند. بنیاد مستضعفان در سالیان اخیر سرمایه‌گذاری‌های خوبی در کشور انجام داده است و از آنجاکه استان مرکزی زیرساخت‌های مناسبی در حوزه صنعت و کشاورزی دارد امیدواریم زمینه و بستر بیشتر شدن فعالیت‌ها توسط بنیاد در این استان مهیا شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان