قیمت طلا | قیمت طلا در بازار

قیمت طلا در 9 آذرماه | قیمت طلا در مدار صعود

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۵۴ دلار و ۴۸ سنت رسید.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

قیمت طلا به علت نوسان قیمت ارز متلاطم است. طلا یک منبع سرمایه گذاری است به همین دلیل قیمت طلا بسیار برای مردم اهمیت دارد. قیمت طلا این روزها بسیار پرنوسان است. قیمت طلا یک مدت مقداری پایین آمد. قیمت طلا امروز را در ادامه می بینید. 

قیمت طلا امروز نهم آذرماه

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۶ درصد افزایش به ۱۷۵۴ دلار و ۴۸ سنت رسید.

کاهش ارزش دلار باعث بالا رفتن  قیمت طلا  در روز چهارشنبه شد. سرمایه‌گذاران تمام تمرکز خود را بر سخنان جروم پاول، رئیس خزانه‌داری آمریکا درمورد دورنمای سیاست پولی بانک مرکزی این کشور گذاشته‌اند.

 قیمت هر  اونس طلا  امروز با 0.26 درصد افزایش به 1754 دلار و 48 سنت رسید.

 شاخص دلار هم 0.1 درصد کاهش یافت و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرد.

 سرمایه‌گذاران سخنان پاول را به‌دنبال سرنخ‌هایی از طرح‌های بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره در سال آینده میلادی بررسی خواهند کرد. این سخنرانی در مرکز توجه بازار قرار گرفته است.

 تحلیلگران عقیده دارند اگر پاول یک موضع سختگیرانه درپیش بگیرد، ارزش دلار بالا می‌رود و قیمت طلا تا سطح 1745 دلار پایین می‌آید. اما اگر موضع پاول مسالمت‌آمیزتر باشد، طلا می‌تواند تا 1780 دلار بالا رود.

بالا رفتن نرخ بهره موقعیت طلا را به‌عنوان یک پشتوانه همیشگی و ایمن در برابر افزایش تورم و سایر بی‌ثباتی‌ها در سال جاری میلادی از بین برده است، چون هزینه نگهداری این فلز گرانبها را بالا می‌برد.

 دراین‌بین، کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام کرد تعداد موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور در 29 نوامبر کاهش یافته است. چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده طلا در دنیاست. بنابراین قیمت طلا برای بالا رفتن به یک چین مقتدر نیاز دارد تا تمایل سرمایه‌گذاران به ریسک‌پذیری را افزایش داده و تقاضا برای جواهرات را بالا ببرد. اگر مقامات چین کمی از سیاست کرونای صفر خود کوتاه بیایند، ارزش طلا افزایش می‌یابد.

 قیمت نقره امروز با 0.9 درصد افزایش به 21 دلار و 46 سنت رسید و پلاتین با 0.43 درصد افزایش 1009 دلار و 48 سنت معامله می‌شود.

در یک ماه گذشته قیمت طلا نیز از بازار سکه جا نمانده و رشد قیمت داشته است. امروز روند قیمت هر مثقال طلا در حدود ۱۶ هزار تومان رشد داشت. هر مثقال طلا در یک ماه گذشته ۱۱/۵۶ درصد رشد داشته است.

در آخرین روز مهر ماه هر مثقال طلای ۱۸ عیار ۵ میلیون و ۸۱۱ هزار تومان بود. امروز این قیمت با رشد ۶۷۲ هزار تومان در یک ماه گذشته به ۶ میلیون و ۴۸۳ هزار تومان رسید.

هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با بیش از ۳۲ هزار تومان افزایش قیمت به یک میلیون و ۴۹۶ هزار تومان رسید. قیمت این مقدار طلا در ماه گذشته یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود و در یک ماه گذشته با ۶۹۰ هزار تومان تغییر، در حدود ۸/۴۹ درصد رشد داشته است.

انس‌جهانی طلا بر بازار فعلی بی‌اثر است

میثم رادپور، تحلیلگر بازارهای مالی درباره پیش‌بینی قیمت طلا و سکه به تجارت‌نیوز گفت: «اگر بخواهیم آینده قیمت طلا را بفهمیم باید ببینیم آینده قیمت دلار چه می‌شود. در حال حاضر آینده دلار تمام عوارض دولت‌های قبل را دارد و پیامد ناشی از تورم در اوج خود به سر می‌برد.»

او با اشاره به این‌که قیمت دلار برای صعود تمام شرایط را دارد خاطرنشان کرد: «در بازار طلا بهترین و ساده‌ترین تجلیل توجه به بازار و قیمت دلار است. اگر قیمت دلار ‍۱۰۰ درصد رشد کند قیمت طلا به همین نسبت رشد خواهد کرد.»

رادپور ابراز عقیده کرد: «در مقطع فعلی انس طلای جهانی در ماه‌ها و سال‌های اخیر بازیگر فعالی در قیمت طلا در ایران نبوده است.»

 انس طلا در سومین روز کاری وضعیت صعودی اما ملایم گرفته است.امروز اخبار تغییر تخمینی تعداد افراد شاغل در ماه گذشت آمریکا به استثنای صنعت کشاورزی و دولت بوده که می‌تواند بر قیمت انس طلا تأثیر بگذارد، در ساعت ۱۷ امروز نیز اخبار gdp بسیار مهم بوده و بر وضعیت طلای جهانی بسیار مؤثر است.

منبع: صراط نیوز
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر