جدیدترین آمار کرونا در 24 آبان ماه 1401

بنابر جدیدترین آمار رسمی همه‌گیری کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان تاکنون به ۶۴۰ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۴۹ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۸۹ بیمار کووید- ۱۹ نیز تایید شده است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۸ هزار و ۹۵ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی "ورلداُمتر"، آمریکا با بیش از ۹۹.۹ میلیون مبتلا و عبور از یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۷.۱ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۱ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان

۱ ایالات متحده ۹۹,۹۳۵,۰۴۱ ۱,۱۰۰,۲۹۶

۲ هند ۴۴,۶۶۷,۲۵۱ ۵۳۰,۵۳۳

۳ فرانسه ۳۷,۱۳۳,۱۹۰ ۱۵۷,۸۲۱

۴ آلمان ۳۶,۰۸۰,۵۷۴ ۱۵۵,۸۰۷

۵ برزیل ۳۴,۹۶۱,۴۰۳ ۶۸۸,۷۴۶

۶ کره جنوبی ۲۶,۲۹۰,۸۷۷ ۲۹,۷۴۸

۷ انگلیس ۲۳,۹۵۴,۱۹۲ ۱۹۵,۵۳۰

۸ ایتالیا ۲۳,۸۲۳,۱۹۲ ۱۷۹,۹۸۵

۹ ژاپن ۲۳,۲۱۶,۲۶۵ ۴۷,۶۲۷

۱۰ روسیه ۲۱,۵۰۴,۵۳۰ ۳۹۱,۰۸۵

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۹ هزار و یک مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۱۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در این لینک مشروح آمار فراگیریِ ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزئیات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روزرسانی می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان