مهم ترین و اساسی ترین نکته برای درمان دیابت

مدیر خدمات بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: آموزش مداوم به مبتلایان دیابت مهم ترین نکته در کنترل و مهار این بیماری خاموش است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

خدیجه مالمیر، روز جهانی دیابت را بزرگ‌ترین کمپین آگاهی بخشی برشمرد و افزود: در حال حاضر از هر ۱۰ بزرگسال در سراسر جهان، یک نفر با دیابت زندگی می‌کند یعنی شمار مبتلایان دیابت در جهان به حدود ۵۳۷ میلیون نفر می‌رسد.

وی تاکید کرد: متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و درمانی برای پیشگیری از فشار مضاعف بر سیستم‌های بهداشتی و درمانی باید تلاش کنند بیماری زود تشخیص داده شود و بهترین مراقبت ممکن ارائه شود.

به گفته مالمیر، آموزش مداوم به مبتلایان دیابت مهم‌ترین نکته در کنترل و مهار این بیماری خاموش است تا بیماران ضمن درک وضعیت خود با خودمراقبتی روزانه در راستای حفظ سلامتی و جلوگیری از بروز عوارض ناشی از دیابت گام‌های مؤثری بردارند.

وی به ارائه خدمات درمانی به بیش از ۳۳۵۰۰ بیمار دیابتی ثبت نام شده در سامانه مدیریت بیماری‌های نادر خدمات درمانی در محدوده دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اشاره کرد و افزود: بیماران دیابتی ثبت نام شده در سامانه RDA در ۸ بیمارستان قطب دیابت و ۱۹ مرکز ثبت فعال دیابت برای پایش بیماران دیابتی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی خدمات دریافت می‌کنند.

 

منبع: مهر
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر