قیمت سکه | قیمت سکه روز

قیمت سکه سیر صعودی در پیش گرفت | قیمت سکه در بازار امروز

در بازار امروز قیمت سکه امروز مسیر رشد را دنبال کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

قیمت سکه رو به افزایش است قیمت سکه هر روز گران تر می شود وسیر صعودی دارد قیمت سکه امروز نسبت به روزهای گزشته همچنان در حال افزایش است قیمت سکه را نمی شود پیش بینی کرد قیمت سکه ارزان می شود؟

در بازار امروز قیمت سکه بالا رفت. 

آخرین قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی امروز  مسیر رشد را دنبال کرد و وارد کانال 16 میلیون تومان شد.فلز گران بهای داخلی امروز 198 هزار تومان رشد را تجربه کرد. سکه امروز  با 16 میلیون و 97 هزار تومان معامله شد.

جدول قیمت 3 روز اخیر سکه امامی

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۱۶,۰۹۷,۰۰۰ ۱۹۸,۰۰۰ ۱.۲۳ 12:15

۱۵,۸۹۹,۰۰۰ -۱۰۰,۰۰۰.۰۰ -۰.۶۳ ۲ روز پیش

۱۵,۹۹۹,۰۰۰ -۱۰۶,۰۰۰.۰۰ -۰.۶۷ ۳ روز پیش

آخرین نرخ نیم سکه

قیمت نیم سکه امروز 8 میلیون و 850 هزار تومان بود. این قیمت در مقایسه با روز گذشته 50 هزار تومان افزایش را نشان می دهد . 

جدول قیمت 3 روز اخیر نیم سکه

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۸,۸۵۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۰.۵۶ 12:15

۸,۸۰۰,۰۰۰ -۱۰۰,۰۰۰.۰۰ -۱.۱۴ ۲ روز پیش

۸,۹۰۰,۰۰۰ ۵۰,۰۰۰ ۰.۵۶ ۳ روز پیش

قیمت ربع سکه امروز

ربع سکه امروز در محدوده 5 میلیون و 850 هزار تومان به فروش رسید. 

آخرین نرخ سکه گرمی

قیمت سکه گرمی امروز با 3 میلیون و 300 هزار تومان معامله شد.

آخرین نرخ دلار در بازار متشکل

نرخ دلار در بازار متشکل امروز با 29 هزار و 46 تومان به فروش رسید. 

جدول قیمت 3 روز اخیر دلار در بازار متشکل

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۲۹,۰۴۶ -۵۱۵.۰۰ -۱.۷۷ 11:37

۲۹,۵۶۱ ۶۵۱ ۲.۲ ۲ روز پیش

۲۸,۹۱۰ -۵۸۰.۰۰ -۲.۰۱ ۳ روز پیش

آخرین نرخ یورو در بازار آزاد

نرخ یورو در بازار آزاد امروز 35 هزار و 334 تومان بود. 

جدول قیمت 3 روز اخیر یورو در بازار آزاد

قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ

۳۵,۳۳۴ ۶۴۵ ۱.۸۲ 11:20

۳۴,۶۸۹ -۱,۲۴۳.۰۰ -۳.۵۹ ۲ روز پیش

۳۵,۹۳۲ -۷۵۹.۰۰ -۲.۱۲ ۳ روز پیش

به نقل از ایسنا، محمد کشتی‌آرای اظهار کرد: عرضه اوراق سکه در بورس از روز گذشته، پس از عرضه اولیه تاثیر خود را گذاشت و به شدت حباب سکه را کاهش داد. علت این موضوع نیز این بود که بازار نیاز به سرمایه‌گذاری داشت. آثار مثبت برای خود بنده متصور نبود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بخش‌های دیگر اقتصادی، بازدهی سرمایه کمی دارند، اما بازدهی سرمایه، سکه، طلا و ارز بیشترین میزان جاذبه و بیشترین رقم سوددهی را در بازار سرمایه داشته است؛ از همین روی طی ۱۰ روز گذشته، در سایه بحث‌های سیاسی- اقتصادی و مذاکرات و... سرمایه‌ها از حوزه مسکن، بورس و... خارج شد و به سمت بازار ارز، سکه و طلا هجوم آورد. همین موضوع منجر به افزایش شدید قیمت و ایجاد حباب بر روی ارز و البته سکه و طلا شد.

حباب سکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تخلیه شد

این کارشناس بازار سکه و طلا، افزود:، اما از روز گذشته، با واگذاری این اوراق قرضه، بازار متعادل شد و نکته بسیار جالب توجه و مهم این است که حباب سکه را به شدت کاهش داد. تا پیش از عرضه اوراق سکه در بورس، هر قطعه سکه در حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حباب داشت، اما از دیروز حباب سکه به محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده است. یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان کاهش حباب برای هر قطعه سکه، تاثیر مثبتی است.

کشتی‌آرای تصریح کرد: از سوی دیگر قسمتی از سرمایه‌ها را به سمت بورس کالا کشاند و همین سبب شد تا تقاضا در بازار فیزیکی کاهش پیدا کند؛ بنابراین می‌توان می‌گفت به‌نوعی روند صعودی قیمت سکه در بازار را متوقف کرد. روز گذشته شاهد کاهش ۴۰۰ هزار تومانی سکه بودیم و امروز (چهارشنبه) نیز سکه در محدوده ۱۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان قرار دارد.

نایب رئیس سابق اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن اشاره به اینکه تقاضای کاذب در بازار شکل نگرفته است، گفت: انتشار اوراق قرضه سکه مورد استقبال قرار گرفته و به نظر می‌رسد در روز‌های آینده، این استقبال بیشتر هم خواهد شد؛ چرا که علاوه بر اینکه این اوراق معاف از مالیات است، با توجه به اینکه نگهداری سکه برای سرمایه‌گذاران خود یک چالش بود، اکنون که بحث فیزیکی سکه‌ها مطرح نیست، بحث نگهداری اوراق راحت‌تر است. ضمن اینکه این اوراق می‌توانند پیش از سررسید خرید و فروش و واگذار شود.

وی تاکید کرد: چنانچه همین روند ادامه داشته باشد و بتواند منجر به جذب نقدینگی و سرمایه‌های سرگردان به بورس کالا شود، روز به روز بهتر هم می‌شود.

هیچگونه شائبه‌ای در معاملات اوراق سکه نیست و بصورت شفاف انجام می‌شود

امید قالیباف- سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت - نیز در این رابطه در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: عرضه آتی سکه در بورس کالا، مربوط به سال‌های گذشته است که این ابزار در بورس کالا وجود داشت و افراد می‌توانستند گواهی سکه را از بورس کالا خریداری کنند. این اقدام به نوعی مدیریت ریسک در مورد خرید و فروش سکه بوده است؛ اما پس از سال‌ها که این معاملات در بورس کالا صورت می‌گرفت، متوقف شد و بانک مرکزی این معاملات را ممنوع کرد.

وی افزود: بانک مرکزی با این استدلال این نوع معاملات را ممنوع اعلام کرد که معتقد بود معاملات اوراق سکه در بورس، به افزایش قیمت سکه در بازار دامن می‌زند، بنابراین متوقف شد. اکنون مجدد این ابزار در اختیار بورس کالا قرار گرفته و همچون گذشته در حال انجام است و هیچگونه شائبه و عدم شفافیتی هم در آن وجود ندارد و کاملا معاملات سالمی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

پربازدیدترین