انهدام باند دزدی از خانه و زورگیران خطرناک تهران به دست پلیس

در پی دستگیری باند سارقان و کشف اموال مسروقه، سرهنگ علی ولی پور گودرزی در توضیح گفت:" طی ۴۸ ساعت گذشته، تیم مبارزه با کیف قاپی پلیس آگاهی، ۱۴ سارق و مالخر را دستگیر کردند که ۱۰ نفر مالخر و ۴ نفر سارق هستند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 رییس پلیس آگاهی تهران گفت: این افراد با تغییر شماره سریال گوشی ها و کارتن گوشی ها، اقدام به پک کردن و ارسال آنها برای فروش می کردند. در باند های ۲ و ۴ نفره اقدام به قاپ زنی می کردند و در صورت مقاومت مردم اقدام به تهدید با سلاح سرد می کردند که اقدامات آنها از جمله سرقت های خشن به شمار می رود.

این سارقان برای اینکه ردی از خود باقی نگذارند پول را از مالخر  نقدی دریافت می کردند. روی کارتن گوشی ها شماره سریال ها را از بین می بردند که ۱۸۰ گوشی کشف شده است.

اقدامات سارقان در سطح شهر انجام می شد

سرهنگ گودرزی در ادامه گفت:"در اداره مبارزه با مالخر مهندسی معکوس شکل گرفته است.در مواردی در ابتدا سارق دستگیر شده و در اعترافات مالخر شناسایی می شد اما در شیوه مهندسی معکوس با راه اندازی اداره مبارزه با مالخرها در پلیس آگاهی،  شناسایی مالخر صورت می گیرد و اشراف ماموران اداره مبارزه با مالخر،سبب کنترل کار مالخر می شود که از آن باندهای سارقان شناسایی می شود. در همین مورد علاوه بر دستگیری ۱۰ مالخر و ۴ سارق موارد دیگر هم افشا شده که اقدامات برای دستگیری آنها کلید خورده است.

سرهنگ گودرزی در ادامه توضیح داد:"در حال حاضر اولویت پلیس شناسایی مالخر برای اشراف به سارقان است تا اقدام سریع برای استرداد اموال صورت گیرد. برخی اعضای باندهای سارقان اتباع بیگانه هستند که گوشی ها را به صورت قاچاق به افعانستان ارسال می کردند که رسیدگی به این موضوع را به مرزبانی اعلام کردیم که قبل از بردن اموال سارقان شناسایی شوند.

انهدام باند دزدان خانه در تهران

سرهنگ گودرزی در ادامه توضیح داد:"در پایگاه سوم پلیس آگاهی نیز با تلاش و اشراف در هفته گذشته ۸ سارق منزل که در ۲ باند فعالیت داشتند. در بازرسی از مخفیگاه مقادیر زیاد اموال مسروقه کشف شد که هر کدام سر نخ یک پرونده بود.

اولویت پلیس مبارزه با پرونده جرایم خشن و قاپ زنی و سرقت منزل است. این ۸ نفر سابقه دار با کلت کمری اقدام به سرقت منزل می کردند و اگر صاحبخانه یا نگهبان سر می رسید از،سلاح سرد استفاده کرده یا تیراندازی می کردند.

بنا بر این گزارش، با هماهنگی دستگاه قضا برخورد ویژه انجام خواهد شد که در کمترین زمان با قرار بازداشت موقت مجازات بازدارنده صورت گیرد.

منبع: رکنا
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر