امید تیم تیراندازی برای کسب مدال های بیشتر در المپیک

عضو هیات رییسه فدراسیون تیراندازی گفت: همه دنیا از کسب مدال جواد فروغی حیرت زده شدند این نشان می دهد در تیراندازی ورزشکاران واقعا معجزه کردند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

رضا حسنی‌خو در حاشیه رقابت های نمایندگان ایران در المپیک توکیو گفت: با توجه به مساله تحریم ها و مشکلات اقتصادی کشور، نوسان ارز  و به دنبال آن افزایش قیمت در تامین فشنگ و تجهیزات، ورزشکاران با امکانات محدود کار بزرگی کردند.

وی این را هم گفت: یکی از موضوعات مهم که می تواند به ثبات ورزش و تیراندازی کمک کند توجه بیشتر دولت و حامیان مالی به ورزش است. ورزشکاران برای تهیه اسلحه مناسب باید حداقل ۶۰۰ میلیون ریال هزینه کنند.

سرپرست تیم تیراندازی به دیپلماسی ورزش هم اشاره کرد و افزود:  ورزش جایی است که بیشتر دیده می شود  همین کسب مدال جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ متر باعث انگیزه بیشتر کاروان ایران گردید در همین رابطه تعداد زیادی از فدراسیونها از جمله آمریکا و مصر و ایتالیا و مسئولین فدراسیون جهانی با تبریک همراه بود و این نشان می دهد که باید بیش از این دیپلماسی ورزش تقویت شود.

حسنی خو اضافه کرد: این دیده شدن می تواند تاثیرات زیادی در سطح ارتقای دیپلماسی ورزشی داشته باشد زیرا یکی از مولفه های پیشرفت کشورها حوزه ورزش  است.

عضوهیات رییسه فدراسیون‌تیراندازی در بخش دیگری درباره نقش ورزش در نشاط جامعه گفت: توجه به ورزش باعث نشاط می شود با چه میزان هزینه میخواستیم این نشاط را به جامعه تزریق کنیم
یکی از اتفاق های مهم این دوره ورزش کشور تفاهم بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بود در گذشته شاهد صحنه های خوبی نبودیم است.

حسنی خو درباره کسب مدال دیگر در تیراندازی گفت: ما امید داریم مدال دیگری بگیریم تا دل مردم شاد شود.

تیراندازی ایران با ۶ سهمیه( چهار زن و ۲  مرد) در این دوره از بازی ها حضور دارد که تاکنون جواد فروغی در تپانچه بادی نخستین مدال کاروان و نخستین مدال طلای تیراندازی را کسب کرد. فردا سه شنبه جواد فروغی و هانیه رستمیان در میکس تپانچه بادی و نجمه خدمتی همراه مهیات صداقت در میکس تفنگ بادی در خط آتش قرار می گیرند.

از بین ۶  تیرانداز خدمتی دومین حضورش را در المپیک تجربه می کند.

 این بازی‌ها به دلیل شیوع کرونا با یک سال تاخیر اول مردادماه ۱۴۰۰ - ۲۳ جولای ۲۰۲۱ در ۳۳ رشته و ۳۹۹ ماده  به میزبانی ژاپن آغاز شد و ایران در سی و دومین دوره بازی‌ها المپیک با ۶۶ سهمیه در ۱۶ رشته ورزشی حضور یافت.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین