علی دایی 111 گل ملی زده است نه109

علی دایی اسطوره فوتبال ایران گل های بیشتری از کریستیانو رونالدو زده است. علی دایی در جدید ترین گفتگوی خود ادعا کرد 111 گل می زده است. رکورد گل های علی دایی چندی قبل زده شد. علی دایی اسطوره فوتبال ایران است که بیشترین گل ملی را زده است

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

مهاجم پیشین تیم ملی ایران می‌‌گوید که طرفدار بارسلونا است و تیکی تاکا را برای فوتبال، چیزی شبیه به سمفونی پنجم بتهوون برای موسیقی می‌داند.

علی دایی که سال‌ها به تنهایی رکورد بهترین گلزن تاریخ (109 گل‌زده) در رده ملی را در اختیار داشت، سرانجام آن را با کریستیانو رونالدو سهیم شد. فوق‌ستاره تیم ملی پرتغال با دو گلی که مقابل فرانسه در دور پایانی مرحله گروهی یورو 2020 به ثمر رساند، با رکورد گل‌زده علی دایی برابر شد و حالا حتی شانس شکستن این رکورد را هم دارد. علی دایی گفت‌وگویی در این زمینه با روزنامه اسپانیایی «آاِس» چاپ مادرید انجام داده که در زیر می‌خوانید:

*وقتی شما 11 ساله بودید کشورتان وارد جنگ با عراق شد، جنگی که هشت سال به طول انجامید. چگونه احتمال فوتبالیست شدن در چنین شرایط حساسی به وجود آمد؟

من در دوران کودکی فقط به دو چیز علاقه داشتم، فوتبال و مطالعه. جنگ‌ها صرف‌نظر از اینکه کجا رخ می‌دهند و شما چند ساله هستید، فقط خاطرات بد را برای‌تان زنده می‌کند. همیشه آرزو می‌کنم در دنیا صلح باشد و امیدوارم که روزی جهان را بدون نزاع و جنگ ببینیم.

*دیدن فوتبالیستی با تحصیلات دانشگاهی در اروپا امری طبیعی نیست. چگونه تحصیل در رشته مهندسی متالورژی را شروع کردید؟

در واقع، اولین هدف من در زندگی، تحصیل و پایان تحصیلات آکادمیک بود و این همان قولی بود که به پدرم داده بودم.

*آیا به ثمر رساندن دو گل به چلسی در لیگ قهرمانان اروپا بهترین خاطره فوتبالی شماست؟

تمام گل‌های فوتبالی‌ام خاطرات بسیار خوبی را برایم زنده می‌کنند البته برخی از آنها مانند گل‌هایی که به چلسی و میلان زدم و کم‌وبیش تمامی گل‌های ملی‌ام برایم خاص هستند.

*بدترین خاطره دوران حرفه‌ای‌تان چیست؟

مصدومیتم مقابل بحرین که مجبور شدم در حدود 60 دقیقه با وجود مصدومیت بازی کنم.

*چرا رکورد شما (گلزنی در رده ملی) اینقدر دوام آورد؟

(با لبخند) انتظار داشتم کریستیانو رکورد مرا بشکند. من در واقع 111 گل به ثمر رساندم، اما این دیگر اهمیتی ندارد. به دلیل نحوه بازی کریستیانو و سطحی که در آن قرار دارد، مطمئن هستم که او گل‌های بیشتری خواهد زد.

*پس شما فقط می‌دانستید که کریستیانو می‌تواند جای شما را بگیرد ...

بله، من کاملاً عقیده دارم که رونالدو لیاقت دستیابی به این رکورد را دارد. رسیدن بازیکنی مثل او به رکورد من برایم مانند ثبت رکورد دیگری است. این باعث غرور است.

*آیا وقتی به عقب برمی‌گردید، اینقدر درباره رکورد شما صحبت شد؟

بله، من آن روزها مصاحبه‌‌های زیادی درباره این موضوع انجام دادم.

*کریستیانو گفت که شما یک الگو بوده‌اید ...

من فکر می‌کنم این از فروتنی زیاد رونالدو است که مرا اینگونه خطاب کرد و من از این بابت از او بسیار سپاسگزارم.

 

ارسال نظر