یک مقام مسئول از معلمان عذرخواهی کرد

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در هفته گرامیداشت مقام معلم از آنها عذرخواهی کرد.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

سید علی احمدزاده در همایش روز معلم با بیان اینکه معلم همیشه بزرگ و عزیز است و این هفته را به همه معلمان تبریک می‌گویم، گفت: همه ما دست پرورده معلمان این مملکت هستیم خود معلمان هم پیش از این دست پرورده دیگر معلمان بودند به همین دلیل است که می‌گویند معلمی شغل انبیاء است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه در خدمت به جامعه آموزش و پرورش شک و شبهه‌ای نیست، افزود:  خدمات‌رسانی بخشی ملی و بخشی استانی است در حوزه استان هر کاری بتوانیم برای حوزه آموزش و پرورش انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه اگر دنبال رشد و ترقی و آبادانی هستیم و می‌خواهیم کشوری داشته باشیم که در رفاه و امنیت و دارای جایگاه باشد باید به آموزش و پرورش توجه کنیم، گفت: امکانات آموزش و پرورش محدود است، اعتباراتی هم در اختیار ما است که تماما برای خدمت به مردم است.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در حال حاضر ۱۰۵ مدرسه در حال ساخت است که این مدارس تجهیزات نیاز دارند و باید در اعتبارات ۱۴۰۱ دیده شود، ضمن اینکه استان به بیش از ۲۰۰ مدرسه نیاز دارد تا بتواند به وضعیت ایده‌آل برسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بسیاری از مدارس فاقد تجهیزات است باید امکانات لازم برای تعلیم و تربیت در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد که نیاز است جهش ملی در حوزه آموزش و پرورش ایجاد شود که مجلس نقش‌محوری در این حوزه دارد.

مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان هر چه سریعتر در مجلس انجام و اعتبارات لازم و ویژه دیده شود دولت هم با انگیزه پای کار بیاید تا شرایط معیشتی معلمان دچار تغییر و تحول شود.

احمدزاده بیان کرد: به عنوان استاندار اگر بتوانم کاری در جهت رشد معیشت مردم انجام دهم دریغ نخواهم کرد اما  براساس بودجه‌ای که در اختیارم است می‌توانم کار انجام دهم و ممکن است فقط بتوانیم بخشی را جابه‌جا کنیم اما نیاز است مجلس ویژه به معلمان توجه کند.

وی بیان کرد: به عنوان نماینده دولت در استان رسما از معلمان و همه آنهایی که در حوزه آموزش و پرورش خدمات کمی به آنها می‌شود، عذرخواهی می‌کنم چرا که وظیفه داریم در خدمت این جامعه باشیم.

وی در پایان از مدیرکل آموزش و پرورش خواست مشکلات معلمان که در سطح استان قابل رفع است احصاء تا در جهت رفع آنها گام برداشته شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر