اصغر فرهادی با نخل طلا برمی‌گردد؟!

تا ساعاتی دیگر، مراسم اختتامیه جوایز اصلی هفتاد و چهارمین جشنواره‌ کن برگزار می‌شود و در ساعات باقی مانده هم‌چنان بازار پیش بینی جوایز در وبسایت های سینمایی و یا حتی صفحات شخصی منتقدانی که فیلم های جشنواره را مشاهده کرده اند، داغ است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

تا ساعاتی دیگر، مراسم اختتامیه جوایز اصلی هفتاد و چهارمین جشنواره‌ کن برگزار می‌شود و در ساعات باقی مانده هم‌چنان بازار پیش بینی جوایز در وبسایت های سینمایی و یا حتی صفحات شخصی منتقدانی که فیلم های جشنواره را مشاهده کرده اند، داغ است.
در یکی از این پیش بینی ها جویی مگیدسون؛ سردبیر و صاحب امتیاز وبسایت «Awards Radar» دو جایزه اصلی جشنواره را این گونه پیش بینی می کند که فیلم «تیتان» ساخته ژولیا دوکورنو جایزه بزرگ هیات داوران را نصیب خود کند، این منتقد آمریکایی البته فیلم «شکاف» ساخته کاترین کارسینی را نیز برای کسب این جایزه صاحب دومین شانس می داند.
سردبیر و صاحب امتیاز وبسایت «Awards Radar» شانس اصلی نخل طلای فستیوال کن ۲۰۲۱ را فیلم «قهرمان» اصغر فرهادی می داند. بنا به پیش بینی این منتقد، فیلم «گزارش فرانسوی» وس اندرسون نیز شانس دوم برای کسب این جایزه است.
پیتر بردشاو؛ منتقد سرشناس گاردین نیز روز گذشته ۱۶ جولای در مقاله‌ای بلندبالا پیش بینی خود از برندگان جوایز اصلی این دوره جشنواره «کن» را ارائه داد و جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره را شانس فیلم «مموریا» به کارگردانی اپیچاتپونگ ویراستاکول دانست. این منتقد بریتانیایی فیلم «ماشین من را بران» ساخته ریوسوکی هاماگوچی را نیز برنده احتمالی نخل طلای جشنواره «کن» ۲۰۲۱ می داند.
اما نکته جالب پیش بینی بردشاو، بخش بازیگر نقش اول مرد جشنواره است. منتقد گاردین، #امیر_جدیدی را برای فیلم «قهرمان» شانس اصلی کسب جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره کن ٢٠٢١ می داند و این در حالیست که ستاره هایی چون آدام درایور و شان پن نیز در جشنواره حضور دارند.

 

منبع: اخرین خبر

ارسال نظر