کشف بیش از یک تُن مواد مخدر در منطقه مرزی زابل

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: مرزداران هنگ مرزی زابل موفق به کشف بیش از یک تن انواع مواد مخدر شدند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

سردار احمد علی گودرزی افزود: مرزداران هنگ مرزی زابل با اشراف اطلاعاتی و رصد تحرکات در مناطق مرزی، به سرنخ‌هایی از قصد عناصر متجاوز مسلح و قاچاقچیان مواد مخدر برای ورود به خاک کشور در منطقه مرزی زابل دست یافتند و با برنامه‌ریزی دقیق عملیاتی، تشدید اقدامات کنترلی در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی مسیرهای تردد قاچاقچیان مشخص شد و مرزداران هنگ مرزی زابل در قالب چندین تیم پوششی و عملیاتی با استقرار کمین‌های هدفمند و اجرای طرح مهار منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و موفق شدند، محموله موادمخدر را کشف کنند.
سردار گودرزی تصریح کرد: قاچاقچیان که قصد داشتند موادمخدر را در فرصتی مناسب وارد کشور کنند به محض مشاهده مرزداران، اقدام به تیراندازی به سمت مرزداران کرده و مأموران نیز بلافاصله با اتخاذ موضع و تاکتیک عملیاتی مناسب مقابله به مثل کرده که به علت حجم زیاد آتش مرزداران، قاچاقچیان تاب مقابله نداشته و پس از ساعاتی درگیری سنگین مسلحانه، عرصه را بر خود تنگ دیده و با برجا گذاشتن محموله موادمخدر از محل متواری شدند.
این مقام ارشد مرزبانی ناجا گفت: مرزداران مجاهد هنگ مرزی زابل در این عملیات موفق شدند ضمن توقیف یک دستگاه خودرو، یک تن و ۳۲ کیلوگرم انواع موادمخدر شامل ۸۸۳ کیلوگرم مرفین و ۱۴۹ کیلوگرم تریاک به همراه مقادیری تجهیزات ارتباطی و مهمات را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار مرزبانان قرار دارد، خاطر نشان کرد: دشمنان نظام مقدس ایران اسلامی بدانند، امروز مرزداران مجاهد مرزبانی ناجا بیش از هر زمانی آمادگی و توان پاسخگویی به هر گونه تجاوز و تعرض به خاک میهن عزیزمان را دارند و همواره با چشمانی تیزبین، امنیتی مثال‌زدنی را برای ملت بزرگ ایران در سرحدات کشورمان به ارمغان خواهند آورد.

 

منبع: آخرین خبر

ارسال نظر