هشدار! وزش باد شدید و مواج شدن دریا

سازمان هواشناسی هشداد داد که از امروز تا شنبه آینده در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 

بر اساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های گیلان و مازندران و برخی مناطق از ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش بینی شده است.

فردا در برخی مناطق گیلان و مازندران بارش پراکنده و در برخی مناطق ارتفاعات البرز مرکزی، جنوب کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعدازظهر و اوایل شب رشد ابر گاهی رگبار پراکنده، وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق روی می‌دهد. روز جمعه برای برخی مناطق سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه و یکشنبه هفته آینده در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش پراکنده پیش بینی می‌شود.

 از امروز تا شنبه آینده در برخی مناطق شرق و جنوب شرق کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی مناطق باعث خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود. همچنین تا شنبه در مناطقی از ایلام، خوزستان و بوشهر وزش باد شدید روی می‌دهد که در برخی مناطق احتمال خیزش گرد و خاک یا غبارآلود شدن هوا وجود دارد.

 از امروز تا پایان هفته خلیج‌فارس، تنگه هرمز و شرق دریای عمان و روزهای جمعه و شنبه هفته آینده دریای خزر مواج خواهد بود.

به گزارش تسنیم، امروز حداکثر دما هوا در تهران ۳۷ درجه با وزش باد جنوب-جنوب شرقی ۹ تا ۱۷ کیلومتری بر ساعت پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: وزش باد شدید و مواج شدن دریا

زمان شروع: بعدازظهر چهارشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۶

زمان پایان: پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۳/۲۷

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در سواحل یک و نیم متر تا ۲ و در فراساحل ۲ تا ۲.۵ متر

منطقه اثر: خلیج فارس، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناگران و قایق های کوچک و احتمال آسیب دیدن شناورهای سبک، نیمه سنگین، قفس ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددها و فعالیت های دریایی در ساحل و فراساحل.

توصیه: ممنوعیت در شنا، محدودیت تردد قایق های کوچک و شناورهای سبک و سنگین صیادی و رعایت احتیاط در صنایع فراساحل.

 

ارسال نظر