مرگ 4 نوزاد در گهواره‌های برقی در آمریکا

بین آوریل سال 2019 تا فوریه سال 2020 حداقل 4 نوزاد در آمریکا به خاطر قرار گرفتن در گهواره‌های برقی جان خود را از دست دادند و همین امر باعث شده تا ده‌ها هزار دستگاه از این گهواره‌ها از بازار آمریکا و کانادا جمع شود.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 به نقل از اسپوتنیک، شرکت فیشر پرایس، که در زمینه تولید گهواره‌های برقی فعالیت می‌کند، اعلام کرد که قصد دارد به خاطر خطرات موجود در استفاده از این گهواره‌ها برای نوزادان ده‌ها هزار دستگاه تولید شده از این گهواره‌ها را از بازار آمریکا و کانادا جمع‌آوری می‌کند. 

آمارها حاکی از آن است که بین آوریل سال 2019 تا فوریه سال 2020 حداقل 4 نوزاد رد زمان قرار گرفتن در گهواره‌های فیشر پرایس جان خود را از دست داده‌اند. 

کمیسیون ایمنی تولیدات مصرف کنندگان در آمریکا به همراه شرکت فیشر پرایس اعلام کرده است که شرکت سازنده تمام گهواره‌های برقی خود را فراخوان داده و باز پس می‌گیرد. 

رابرد آدلر، دبیر این کمیسیون در این باره گفت که این گونه اتفاقات بسیار دردناک است. 

وی گفت: پدران و مادرانی که عاشق فرزندانشان هستند هیچ وقت انتظار ندارند که پس از قرار دادن نوزادان در این گهواره‌ها با یک اتفاق ناگوار مواجه شوند. 

این مقام آمریکایی تاکید کرد: استفاده از این تجهیزات برای نوزادان از آنجا که احتمال خفگی دارد در زمان خواب مناسب نیست. 

بر همین اساس یک کودک چهار ماهه در ایالت میزوری، دو ماهه در ایالت میشیگان، دو ماهه در ایالت نوادا و یک کودک دو ماه و نیم در ایالت کلرادو در زمان استفاده از گهواره‌های برقی فیشر  پرایس جان خود را از دست داده‌اند.

نکته حائز اهمیت اینکه والدین کودکان را پشت خوابانده بودند اما پس از مراجعه کودکان روی شکم قرار گرفته و از دنیا رفته بودند. 

بر همین اساس 120 هزار گهواره برقی در آمریکا و 25 هزار گهواره برقی در کانادا فراخوانده شده و قرار شده خریداران پول آن را پس بگیرند.

 

ارسال نظر