اولین کشوری که بیت کوین را رسمی کرد+ جزئیات

السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت‌کوین را با هدف اشتغال‌زایی قانونی اعلام می‌کند.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 نجیب ابوکیله، رییس جمهور السالوادور طی یک گفتگوی ویدئویی در کنفرانس بیت‌کوین 2021 در میامی اعلام کرد السالوادور اولین کشوری خواهد بود که استفاده از بیت‌کوین را قانونی اعلام می‌کند.

وی گفت: «هفته آینده لایحه‌ای به مجلس می‌فرستم که طبق آن بیت‌کوین یک ارز قانونی خواهد بود».

ابوکیله اظهار داشت السالوادور با مشارکت شرکت تأمین مالی دیجیتال استرایک، پشتیبانی لازم از این تصمیم را فراهم خواهد کرد.

جک مالرز، مدیرعامل استرایک می‌گوید: «بیش از 70 درصد از جمعیت فعال السالوادور حساب بانکی ندارند و در سیستم بانکی نیستند. آنها از من خواسته‌اند برای نوشتن طرح این تصمیم کمکشان کنم. دولت السالوادور بیت‌کوین را یک ارز جهانی می‌داند و ما باید برای کمک به این مردم با کمک هم یک طرح بیت‌کوین بسازیم».

 السالوادور در حال حاضر از دلار آمریکا به عنوان ارز رسمی استفاده می‌کند.

 رییس جمهور السالوادور عقیده دارد بیت‌کوین می‌تواند باعث اشتغال‌زایی در کشور شود. دولت السالوادور هنوز جزئیات این لایحه را اعلام نکرده و نیاز به تأیید مجلسی دارد که بیشتر آن را حامیان رئیس جمهور تشکیل می‌دهند.

 در حالی که بانک‌های مرکزی سراسر جهان هیجان بالایی نسبت به بیت‌کوین دارند، ولی به خاطر بی‌ثباتی بسیار بالای ارزهای مجازی، برای قبول آنها دچار تردید هستند. برای مثال، بیت‌کوین پس از رسیدن به اوج 60 هزار دلار، حالا بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. ارزهای مجازی اخیراً شدیداً تحت تأثیر اظهارات ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا قرار دارند.

منبع: تسنیم

 

ارسال نظر