قیمت بلیط هواپیما افزایش یافت

شرکت‌ های هواپیمایی به طور هماهنگ اقدام به افزایش 40 درصدی قیمت بلیط پروازهای داخلی کرده‌اند. مساله ای که سازمان هواپیمایی نپذیرفته و آن را تخلف خوانده است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

محمدحسن ذیبخش با اشاره به افزایش قیمت بلیط هواپیما، اظهار کرد: سازمان هواپیمایی کشوری با افزایش قیمت بلیط کاملا مخالف است و ایرلاین‌ها باید قیمت‌ها را به نرخ‌های قبلی بازگردانند.

وی ادامه داد: در صورت ضرورت افزایش قیمت، حتما باید در شورای عالی هواپیمایی مطرح شود و با نظر وزیر راه و شهرسازی در این باره تصمیم‌گیری صورت بگیرد.

وی افزود: در حال حاضر هیچکدام از این مراحل طی نشده و شرکت‌های هواپیمایی بدون هماهنگی با سازمان هواپیمایی اقدام به افزایش قیمت کرده‌اند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: سازمان هواپیمایی حتما برخورد لازم را با ایرلاین‌های متخلف خواهد داشت.

طی روزهای اخیر شرکت‌های هواپیمایی در اقدامی هماهنگ اقدام به افزایش حدود 40 درصدی قیمت پروازهای داخلی کرده‌اند. مشخص نیست دلیل این اقدام غیرقانونی ایرلاین‌ها آنهم همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری چه بوده است؟

برخی فعالان بازار حمل و نقل هوایی کشور می‌گویند سود شرکت‌های هواپیمایی داخلی حدود 50 درصد است. حال با این وضعیت به‌نظر می‌رسد آنالیز قیمت ارائه شده از سوی ایرلاین‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: رکنا

 

ارسال نظر