پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 

بورسیه تحصیلی آمریکا

آمریکا مسلما یکی از محبوب‌ترین مقاصد مطالعاتی دانشجویان بین‌المللی است. محبوبیت زندگی و تحصیل در این کشور برای دانشجویان در سال‌های اخیر، بسیار بیشتر شده است. البته هزینه تحصیل در آمریکا نسبتا بالاست و یکی از روش‌ها برای به‌حداقل‌رساندن هزینه‌های تحصیل، استفاده از بورسیه تحصیلی است.

بورسیه تحصیلی در آمریکا شرایطی دارد؛ ولی ابتدا باید بدانید که هیچ ساختار آموزشی یکپارچه‌ای در سراسر آمریکا وجود ندارد. آمریکا از هیچ نظام آموزشی ملی پیروی نمی‌کند. دولت فدرال تنها در امور مالی‌ که ارائه می‌دهد، دخالت می‌کند. سیستم آموزشی و امتحانات در هر یک از ایالت‌های آمریکا متفاوت هستند. در ادامه این مطلب، مواردی را در مورد بورسیه تحصیلی در آمریکا با شما در میان خواهیم گذاشت که می‌توانند مسیر را تا حد زیادی برایتان هموارتر کنند.

بورسیه تحصیلی در آمریکا

برای دانشجویان بین‌المللی که قصد تحصیل در آمریکا را دارند، بورسیه تحصیلی می‌تواند کمک قابل توجهی در تامین مالی تحصیلات عالی باشد؛ چه برای دانشجویان سال اول، چه برای دانشجویانی که به تحصیلات تکمیلی ادامه می‌دهند و چه صرفا برای دانشجوهایی که سال جدید به کالج باز می‌گردند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی‌ که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه داده می‌شوند، از دانشگاه‌ها، برخی از دولت و برخی از نهادهای ارائه‌دهنده بورسیه، تامین مالی می‌شوند.

هر‌ ساله، هزاران دانشجو با موفقیت از بورسیه‌ استفاده می‌کنند که نه‌تنها به آن‌ها در پرداخت شهریه کمک می‌شود، بلکه در هزینه‌های زندگی روزمره نیز، بسته به نوع بورسیه کمک می‌شود. در ادامه، برخی از نکات مربوط به بورسیه تحصیلی در آمریکا گفته شده است که می‌تواند کمک‌کننده باشد:

  • مدرک تحصیلی در آمریکا، گران است؛ اما بورسیه‌های فراوانی برای کمک به دانشجویان بین‌المللی وجود دارند.
  • تقریبا تمام دانشگاه‌ها، برنامه‌های بورسیه‌ای دارند که بیشتر آن‌ها برای درخواست دانشجویان بین‌المللی، آزاد هستند. البته ممکن است نیاز به انجام آزمون‌های SAT یا ACT داشته‌ باشید. بر اساس گزارش کمیسیون فولبرایت، بیش از 600 دانشگاه آمریکایی، بورسیه‌هایی به ارزش 20 هزار دلار یا بیشتر به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند. آن‌ها معمولا بر اساس شایستگی تحصیلی، نیاز مالی یا کمک فوق‌ برنامه، ارزیابی می‌شوند.
  • بورسیه‌های زیادی از سازمان‌های خصوصی، با طیف گسترده‌ای از معیارها، برای واجدین شرایط وجود دارند. گاهی اوقات دانشگاه‌ها، بورسیه‌هایی برای رشته‌هایی که تقاضای بالایی دارند، مانند پرستاری یا مراقبت‌های بهداشتی ایجاد می‌کنند.
  • باید تلاش زیادی برای کسب نمرات خوب در امتحانات داشته‌ باشید که شانس شما را برای دریافت بورسیه تحصیلی افزایش ‌دهد.
  • برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا با توجه به دانشگاه انتخابی و کشور مبدا، شرایطی مثل نمره TOEFL خاص، میانگین نمره خاص و احتمال پرسش در مورد کشور مبدا، وجود دارد.

بهتر است تحقیق کنید تا ببینید آیا واجد شرایط بورسیه آن دانشگاه هستید یا خیر. حتی می‌توانید با مسئول پذیرش دانشگاه و کارشناسان کمک‌های مالی تماس بگیرید، سپس برای آن بورسیه خاص در آمریکا به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی درخواست دهید. اطلاعات بیشتر درباره بورسیه تحصیلی آمریکا را از این لینک دریافت کنید.

تحصیل در آمریکا با بورسیه

معرفی انواع بورسیه‌ تحصیلی در آمریکا

بورسیه‌های مختلفی در آمریکا وجود دارند که شما می‌توانید به فراخور شرایط خود، یکی را انتخاب کنید. در این قسمت، 7 نوع بورسیه‌ توضیح داده شده است. توصیه می‌کنیم با بررسی هر کدام از این موارد و تطبیق‌ دادن با وضعیتتان، بهترین تصمیم را بگیرید.

بورسیه تحصیلی مالی آمریکا

این بورسیه تحصیلی، بر اساس نیاز مالی دانشجویان است. اکثر این موارد، فقط برای ساکنان ایالات متحده در دسترس هستند؛ اما برخی از دانشگاه‌ها، بورسیه تحصیلی مبتنی بر نیاز را به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

بورسیه تحصیلی شایستگی در آمریکا

این بورسیه برای دانش‌آموزانی که از لحاظ علمی بااستعداد هستند، بازیکنان برتر ورزشی در دبیرستان بوده‌اند یا در کار اجتماعی و کارآفرینی عالی بوده‌اند، ارائه می‌شود.

بورسیه تحصیلی مبتنی بر کشور

این بورسیه تحصیلی، دانشجویان کشورهای در حال توسعه را برای کمک به پیشرفت جوامع، مورد هدف قرار می‌دهد.

بورسیه تحصیلی با بودجه دولتی در آمریکا

دولت آمریکا، بسیاری از برنامه‌های بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهد تا شرایط‌ مختلفی را برای متقاضیان فراهم کند. در ادامه، به دو مورد از آن‌ها پرداخته شده است.

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی فولبرایت

این بورسیه، برای دانشجویان بین‌المللی در همه رشته‌ها به استثنای داروسازی، آزاد است. این برنامه برای مقطع کارشناسی‌ ارشد و دکتری در آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی است و جهت بلیط هواپیما، شهریه، هزینه کتاب درسی، بیمه درمانی و کمک‌هزینه زندگی کافی خواهد‌‌‌‌ بود.

برنامه کمک‌تحصیلی هوبرت هامفری

یکی دیگر از برنامه‌های بورسیه دولتی آمریکا، برنامه کمک‌تحصیلی هوبرت هامفری است. این بورسیه، یک برنامه بدون مدرک است و برای آن دسته از متخصصان باتجربه بین‌المللی طراحی شده‌ است که می‌خواهند 10 ماه تحصیل آکادمیک را در ایالات متحده آمریکا دنبال کنند.

بورسیه‌های خصوصی درآمریکا

گاهی اوقات، شرکت‌های خصوصی یا خیرین، برای دانشجویان بین‌المللی بورسیه تامین می‌کنند. در این مورد، اکثرا، کشورهای در حال توسعه و گروه‌های اقلیت مورد مطالعه هدف قرار می‌گیرند. در ادامه، 7 مورد از انواع بورسیه‌های خصوصی توضیح داده شده است.

تحصیل در دانشگاه های آمریکا

بورسیه‌های تابستانی راه آبی

این بورسیه، کمک مالی‌ برای دانشجویان بین‌المللی زبان و هنر است. درخواست شما برای این بورسیه، باید شامل یک مقاله یا ویدیو باشد که جزئیات برنامه‌های شما را برای دریافت این بورسیه شرح دهد. الزامات این برنامه ممکن است بسته به دانشگاه متفاوت باشد. برای اطلاع دقیق‌تر از این بورسیه، وبسایت دانشگاهی را که درخواست داده‌اید بررسی کنید.

تحصیلات مقدماتی

این برنامه آموزشی، مبتنی بر رقابت است که در آن 3 دانشجو، مبلغی به دلار دریافت خواهند‌ کرد. تنها شرط، این است که شما باید در گروه سنی 16 تا 35 سال باشید تا واجد شرایط این بورسیه باشید. داوطلب برای دریافت این بورسیه، باید یک مقاله‌ 500 کلمه‌ای مرتبط با آموزش آنلاین ارائه‌ دهد.

انجمن آمریکایی زنان دانشگاهی

این بورسیه، کمک‌هزینه تحصیلی را برای زنان غیر آمریکایی که مایل به گرفتن کارشناسی ارشد یا دکتری در آمریکا هستند فراهم می‌کند. اولویت به زنانی داده می‌شود که می‌توانند تعهد خود را به پیشرفت زنان و دختران نشان دهند.

بورسیه بین‌المللی AAUW

این کمک‌هزینه تحصیلی، برای دانشجویان دختر بین‌المللی است که توسط انجمن آمریکایی زنان دانشگاهی (AAUW)، برای پیگیری تحصیلات عالی در آمریکا ارائه ‌می‌شود.

بورسیه تحصیلی نسل بعدی

این بورسیه، کمک‌هزینه 1،000 + دلاری به کسانی که مایل به تحصیل در مریلند، واشنگتن یا ویرجینیا باشند، ارائه می‌دهد. این شرایط برای همه دانشجویان بین‌المللی، از جمله کسانی که در حال تحصیل هستند، ممکن است؛ اما نامزدها باید حداقل میانگین نمره 3.0 (GPA) را داشته باشند.

بورسیه صلح بین‌المللی P.E.O

صلح بین‌المللی P.E.O، بورسیه‌ای تا سقف 12.500 دلار برای دانشجویان بین‌المللی است که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آمریکا هستند.

بورسیه صلح روتاری

این بورسیه تحصیلی در آمریکا به آن دسته از دانشجویان کارشناسی ارشد اعطا می‌شود که در یکی از مراکز صلح روتاری، مانند دانشگاه کارولینای شمالی در چپل هیل یا دانشگاه دوک تحصیل می‌کنند.

بورسیه‌های بخشی

این بورسیه‌ها، می‌توانند از یک پرداخت کوچک یک‎طرفه که دانشجو می‌تواند از آن، برای هزینه‌های خود استفاده کند تا یک پرداخت بزرگتر که برای پوشش‌دادن هزینه‌های خاص رفتن به دانشگاه است، متغیر باشند.

بورسیه تحصیلی دانشگاه در آمریکا

اکثر دانشگاه‌ها نوعی کمک مالی برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند؛ بنابراین، همیشه دانشگاه انتخابی شما، می‌تواند اولین گزینه تماس، برای بررسی بودجه باشد. در ادامه به بررسی دانشگاه‌های ارائه‌دهنده بورسیه تحصیلی در آمریکا پرداخته شده است.

American University in Washington DC

دانشگاه آمریکایی واشنگتن دی‌سی، برای یک دانشجوی بین‌المللی به مدت 4 سال در مقطع کارشناسی، شهریه رایگان ارائه می‌دهد. برخی از بورسیه‌های بخشی نیز در دسترس هستند.

University of Arkansas

دانشگاه آرکانزاس فرصت‌های سرمایه‌گذاری متعددی را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم می‌کند.

Brandies University

دانشگاه برندایس، نیاز مالی کامل هر دریافت‌کننده در رابطه با بورسیه بین‌المللی، از جمله یک بلیط رفت‌و‌برگشت هوایی در هر سال را پرداخت می‌کند.

Berea College

کالج بریا، کالجی است که دانشجویان بین‌المللی را از سال اول ثبت‌ نام، بورسیه صد‌‌‌در‌صد می‌کند. پس با توجه به این شرایط، 1000 دلار در سال از هزینه دانشجویان کم می‌شود. همچنین این دانشکده، مشاغل تابستانی برای دانشجویان فراهم می‌کند.

Clark University

دانشگاه کلارک، به‌طور خودکار متقاضیان را برای طیف وسیعی از کمک‌های مالی، مبتنی بر شایستگی در نظر می‌گیرد. علاوه بر این، دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای بورس تحصیلی از 20،000 تا 25،000 دلار در سال درخواست دهند.

Dartmouth University

کالج دارتموث، بورسیه‌ها و وام‌هایی برای دانشجویان بین‌المللی دارد که شامل هزینه سفر آن‌ها به آمریکاست.

Iowa State University

دانشگاه یوا‌ استیت، سالانه از 2000 تا 10000 دلار به دانشجویان بین‌المللی بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. متقاضیان به‌صورت خودکار برای دریافت جایزه، بر اساس شایستگی در نظر گرفته خواهند‌ شد.

Michigan State University

دانشگاه میشیگان استیت، دارای برنامه رهبری جهانی اسپارتان، برای دانشجویان بین‌المللی است. دریافت‌کنندگان پس از تکمیل الزامات برنامه، حضور در دوره‌های مختلف آموزش رهبری و رویدادهای فرهنگی، 8000 دلار دریافت می‌کنند. دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند مقاله‌ای در مورد تجربه خود در دانشگاه بنویسند تا جایزه برتر 1000 دلاری را کسب کنند.

University of Minnesota

دانشگاه مینه سوتا، سالانه 5 هزار و 10 هزار دلار به دانشجویان بین‌المللی کمک مالی می‌کند. آن‌ها همچنین طیف وسیعی از بورسیه‌های دیگر را دارند که دانشجویان بین‌المللی از آن‌ها استقبال می‌کنند.

University of Nebraska-Lincoln

دانشگاه نبراسکا-لینکلن به دانشجویان بین‌المللی که عملکرد علمی برجسته‌ای دارند و به فعالیت‌های فوق برنامه کمک می‌کنند، تخفیف شهریه می‌دهد.

New York University

دانشگاه نیویورک بورسیه تحصیلی واگنر را به تعداد محدودی از دانشجویان در هر سال ارائه می‌دهد. دانشجویان بین‌المللی واجد شرایط درخواست هستند. بورسیه تحصیلی به‌صورت جزئی و کامل از 25،000 تا 47،000 دلار است.

University of Oregon

دانشگاه اورگان سالانه 30 تا 40 بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی اعطا می‌کند. این بورسیه‌ها شهریه را پوشش می‌دهند و می‌توانند از 7500 تا 30 هزار دلار در سال متغیر باشند. در عوض، انتظار می‌رود که دریافت‌کنندگان، سخنرانی‌هایی در مورد کشور خود به کودکان، سازمان‌های اجتماعی و کارکنان ارائه دهند.

Wesleyan University

برنامه دانش‌پژوهان آزاد دانشگاه وسلیان، بورسیه تحصیلی کاملی برای یک دوره چهار‌ساله برای 11 دانشجوی آسیایی فوق‌العاده توانا در مقطع کارشناسی فراهم می‌کند. علاوه بر این، دانشگاه نیز به حدود 30 دانشجوی بین‌المللی کمک می‌کند.

سخن پایانی

موضوع ارائه‌شده در این مطلب، بخشی از بورسیه‌های موجود در آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی هستند. خواندن این مطلب، نقطه شروع خوبی برای شما بود که اطلاعات کسب کنید و در مسیر درست انتخاب بهترین بورسیه تحصیلی آمریکا با توجه به شرایطتان، قرار بگیرید. همیشه توجه داشته باشید که دانشگاه‌های انتخابی خود را از نظر کمک‌ها و شرایطی که برای دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، حتما بررسی کنید.

برای مشاوره بیشتر در خصوص بورسیه تحصیلی در آمریکا، تماس با بخش امور عمومی سفارت آمریکا در کشور یا منطقه خود را در نظر داشته ‌باشید. اغلب یک کارشناس آموزشی در دسترس شما خواهد بود تا در مورد منابع مالی و بورسیه‌ها برای ادامه تحصیل در آمریکا به شما کمک کند. بعد از بررسی‌ها، مسلما سوالات و شبهاتی برایتان پیش می‌آید و برای اقدام‌ کردن جهت گرفتن بورسیه تحصیلی در آمریکا، احتیاج به همراهی تخصصی و اطلاعات بیشتری پیدا خواهید کرد. مشاوران موسسه مهاجرت تحصیلی مای آرمان، می‌توانند با داشتن اطلاعات به‌روز در این مسیر همراه شما باشند و راه مهاجرت و گرفتن بورسیه تحصیلی آمریکا را برای شما هموارتر کنند

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان

آخرین مطالب

سایر رسانه ها

اخبار از پلیکان