قفل ضد سرقت چیست؟ + مزایای نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی

صاحبان ساختمان اقدامات متفاوتی را برای بهبود امنیت و جلوگیری از سرقت اتخاذ می‌کنند. اضافه نمودن سیستم‌های امنیتی، سنسورهای هوشمند، دوربین مداربسته، دزدگیر و… تنها بخشی از این اقدامات می‌باشد. یکی از راه‌های مهم و مقرون‌به‌صرفه نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی است.

پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 

طبق آمار جهانی بیشتر سرقت های انجام شده از منازل از درب ورودی ساختمان انجام گرفته شده است. بنابراین با تقویت درب ورودی می توانید از ورود افراد به داخل ساختمان جلوگیری نمایید. 

درب ورودی که از ساختار مناسبی برخوردار نباشد، به هدفی آسان برای سارقان تبدیل می‌شود. سرمایه‌گذاری بر روی افزایش استحکام درب ورودی یه راه‌حل عالی برای ارتقای امنیت خانه و محافظت از نقاط ورودی است. 

یکی از مهم‌ترین اقدامات در این راستا، نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی می‌باشد. اما شاید این سوال برای شما پیش آید که این قفل ضد سرقت چیست؟ و چه مزایای برای شما خواهد داشت. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر با این قفل‌ها آشنا شوید.

قفل ضد سرقت چیست؟

قفل ضد سرفت نامی است که بر روی قفل‌هایی که امکان باز نمودن قفل را برای سارقان به حداقل رسانده است، گذاشته شده است. در واقع این نام برای دسته متفاوتی از قفل‌ها در نظر گرفته شده که باعث تبدیل درب معمولی به ضد سرقت می‌شود. هر کدام از این قفل‌ها ویژگی‌ها و امکانات خاصی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

انواع متنوعی از قفل ضد سرقت در بازار ایران موجود است. اما بهترین این قفل‌ها شامل قفل مولتی پوینت، قفل مونوبلاک، قفل ضد سرقت آژیردار و قفل ضد سرقت هوشمند می‌شود. در ادامه بیشتر با این قفل‌ها آشنا می‌شویم:

 • قفل ضد سرقت مولتی پوینت: این قفل دارای چند قفل اصلی و تعدادی زبانه است. نحوه کار این قفل بدین شکل است که اهرمی این موارد را به یکدیگر متصل می‌کند و در قسمت بالای درب قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه با استفاده از این قفل، امکان قفل نمودن هم از نظر عمودی هم افقی برای درب مهیا شده است، امنیت بالایی برای درب به همراه خواهد داشت.
 • قفل ضد سرقت مونوبلاک: طراحی این قفل به شکلی انجام شده است که انگار دو قفل مجزا بر روی درب نصب شده است. قفل ضد سرقت مونوبلاک دارای چند زبانه است. اگر بخواهیم مقایسه کوچکی از این قفل با قفل مولتی پوینت داشته باشیم چون این قفل فقط در جهت افقی قفل می‌شود امنیت پایین‌تری را نسبت یه قفل مولتی پوینت به همراه خواهد داشت. 
 •  قفل ضد سرقت آژیردار: همانطور که از نام این قفل مشخص است، این دسته از قفل‌ها با سیستم آژیر ساخته شده‌اند تا در صورت ورود سارقان به صاحبان ساختمان اطلاع رسانی نمایند. سیستم قفل ضد سرقت آژیردار بسیار ساده است و بر روی تمامی درب‌های ضد سرقت قابل نصب می‌باشد.
 • قفل ضد سرقت هوشمند: این قفل نسل جدیدی از قفل‌های ضد سرقت است که در مدل‌های متنوعی در بازار موجود است. قفل ضد سرقت دیجیتالی با استفاده فناوری و تکنولوژی روز دنیا نه تنها امنیتی بی نظیر برای ساختمان به همراه خواهد داشت، بلکه باز نمودن درب را بدون نیاز به کلید برای کاربران فراهم نموده است.

  در مدل‌های هوشمند این قفل امکان باز نمودن درب از راه دور و توسط تلفن همراه نیز مهیا شده است. با استفاده از این تکنولوژی دیگر نگران پشت درب ماندن اعضای خانواده نخواهید بود. اگر همچنان علاقمند به آشنایی بیشتر با این قفل‌ها هستید با ما در ادامه همراه باشید.

قفل دیجیتال چیست؟

تبدیل درب معمولی به ضد سرقت، یکی از بهترین اقداماتی است که امروزه می‌توانید به منظور افزایش امنیت درب ساختمان انجام دهید. البته بخش زیادی از ایمنی این درب‌ها، مربوط به استفاده از قفل‌های دیجیتال است که علاوه بر داشتن اسکلت مستحکم، از یک سیستم هوشمند هم بهره می‌برند. قفل دیجیتال که با نام قفل الکترونیکی نیز شناخته می‌شود قفلی است که از سیگنال‌های الکترونیکی برای باز کردن قفل درب استفاده می‌کند. این سیگنال‌ها توسط روش‌های مختلفی مانند رمز عبور، اثر انگشت، کارت مغناطیسی و … به سیستم مرکزی قفل ارسال می‌شود و در صورت تایید درب باز خواهد شد. 

نصب قفل هوشمند درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی

نوع دیگری از این قفل که امروزه از استقبال بی نظیری برخوردار است، قفل هوشمند است. در واقع قفل هوشمند همان قفل دیجیتال است تنها با این تفاوت که در این قفل‌ها ماژولی تعبیه شده است که امکان باز نمود درب را علاوه بر موارد گفته شده با تلفن همراه و از راه دور امکان‌پذیر نموده است.

نحوه استفاده از قفل دیجیتالی درب

قفل دیجیتال در مدل‌های متنوعی ساخته شده است و قابل نصب بر روی انواع درب چوبی، درب های یو پی وی سی، آلومینیومی، شیشه‌ای و… است. پس از خرید قفل دیجیتال و طی نمودن مراحل نصب قفل دیجیتال، باید مراحل راه‌اندازی قفل را اجرا کنید.

مراحل راه اندازی قفل دیجیتال با توجه به نوع قفل متفاوت است. اضافه نمودن رمز عبور، اثر انگشت، کارت در سیستم مرکزی قفل دیجیتال، امکان ورود به داخل ساختمان را برای افراد مهیا خواهد نمود.

پس از ثبت اطلاعات افراد مجاز در سیستم قفل دیجیتال، هر شخصی که بخواهد وارد ساختمان شود، اطلاعات آن با اطلاعات موجود در سیستم مقایسه خواهد شد. در صورت تطبیق این اطلاعات درب باز خواهد شد، در غیر این صورت پس از 3 بار تکرار اشتباه، قفل بطور خودکار قفل خواهد شد و امکان ورود اطلاعات را برای کاربران به مدت چند دقیقه قطع خواهد شد.

بنابراین، این سیستم های قفل درب تنها زمانی دسترسی شما را فراهم می‌کنند که یک ورودی الکترونیکی مجاز مانند رمز عبور، اثر انگشت و غیره را وارد کنید.

انواع قفل دیجیتال

نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی بسیار ساده است، اما در ابتدا باید نوع قفل را به درستی بشناسید. همانطور که از آن صحبت کردیم، قفل‌های دیجیتال به انواع مختلفی تقسیم می‌شود که در ادامه به معرفی معروف‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت:

قفل دیجیتال اثر انگشتی

در طراحی قفل درب اثر انگشتی از سنسورهایی استفاده شده است که اثر انگشت هر شخص را اسکن می‌کند. پس از اسکن، اثر انگشت با اطلاعات موجود بررسی می‌شود و در صورت مجاز بودن درب باز می‌شود. 

همانطور که می‌دانید اثر انگشت هر شخص مختص به فرد است. به دست آوردن اثر انگشت اشخاص برای باز کردن درب نسبت به یک کلید مکانیکی بسیار دشوار است. با تمام این تفاسیر حداکثر امنیتی که برای درب ورودی نیاز دارید را با این قفل خواهید داشت.

قفل دیجیتال رمزی

قفل رمزی با دارا بودن یک صفحه کلید روی قفل کار می‌کند. برای باز کردن این قفل تنها لازم است رمزی که در دسترس دارید را وارد نمایید. قفل رمزی در انواع متنوعی در بازار موجود است که هر کدام امنیت متفاوت‌تری را برای ساختمان ایجاد می‌کند.

به عنوان مثال در برخی از انواع قفل دیجیتال رمزی از تابع خیالی استفاده شده است. با استفاده از این تکنولوژی در صورتی که شخصی در کنار شما باشد، می‌توانید چند عدد تصادفی قبل و بعد از رمز اصلی وارد نمایید. با این روش امکان سرقت رمز عبور وجود نخواهد داشت. امکان دیگر که در برخی از این قفل‌ها وجود دارد، رمز یکبار مصرف است. استفاده از رمز یکبار مصرف برای افرادی که لازم است یک بار به خانه شما دسترسی داشته باشند، استفاده می‌شود.

با این تفاسیر قیمت قفل رمزدار درب ضد سرقت با توجه به برند قفل، امکانات جانبی که قفل برای شما مهیا می‌کند، ماژول‌های استفاده شده در قفل و… تعیین می‌شود. 

قفل دیجیتال کارتی

قفل کارتی نوع دیگری از قفل دیجیتال است که توسط کارت درب باز خواهد شد. قفل دیجیتال کارتی نیز در انواع متنوع و با امکانات گسترده‌ای ارائه می‌شود. نمونه بارز استفاده از این قفل‌ها در هتل‌ها، مکان‌های ورزشی و استخرها است.

تکنولوژی استفاده شده در اکثر این قفل‌ها RFID می‌باشد. کارت RFID  از طریق یک تراشه هوشمند، سیگنالی را به قفل دیجیتال منتقل می کند تا قفل درب را باز کند. با استفاده از این کارت شما نیازی به تماس مستقیم کارت با قفل ندارید. با توجه به ماهیت غیر تماسی RFID، این نوع قفل دیجیتالی درب زمانی سودمند است که دستتان پر باشد.

مزایای نصب قفل کارتی درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی

قفل هوشمند کنترل از راه دور

همانطور که قبل‌تر در محتوا به آن اشاره کردیم، کنترل از راه دور توسط یک ماژول در قفل دیجیتال امکان‌پذیر است. پس تمامی انواع قفل دیجیتال که تاکنون شناختید، می‌توانند نوعی قفل هوشمند کنترل از راه دور باشند. استفاده از این قفل‌ها بسیار ساده است و با تلفن همراه، تبلت و هر دستگاه هوشمندی قابل کنترل است.

دستگیره دیجیتال

دستگیره دیجیتال نیز نوعی از قفل دیجیتال است که اهرمی برای باز کردن بر روی آن تعبیه شده است. دستگیره دیجیتال نیز در انواع دستگیره اثر انگشتی، دستگیره رمزی، دستگیره کارتی و … در بازار موجود است. 

اختلاف قیمت دستگیره‌های دیجیتالی موجود در بازار به دلیل کیفیت، ظاهر، تکنولوژی‌های مصرفی، برند قفل است. در نظر داشته باشید که در هنگام خرید به نیاز خود و مکانی که می‌خواهید قفل یا دستگیره را نصب کنید، دقت کنید. با دقت در انتخاب از خریدی مطمئن لذت ببرید.

مزایای نصب قفل دیجیتال درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی

مزیت اصلی استفاده از قفل دیجیتال این است که می‌تواند با سبک خاص زندگی شما ترکیب شود و زندگی امن‌تر و راحت‌تری را برای شما ایجاد کند. قفل دیجیتال کاداس یکی از برندهای موجود در بازار است که با ارائه محصولات متنوع مدیریت دسترسی به خانه را برای شما آسان می کند. 

به همین دلیل است که نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی به گزینه ترجیحی تبدیل شده است. در ادامه به مزایای دیگر این قفل‌ها خواهیم پرداخت:

 • احراز هویت چندگانه: اکثر قفل‌های دیجیتال با حداقل 3 حالت دسترسی مانند اثر انگشت، صفحه کلید، RFID، کلید مکانیکی و حتی تشخیص چهره تولید می‌شوند. شما می‌توانید این موارد رو بصورت ترکیبی یا به جای یکدیگر استفاده کنید تا درب را به راحتی باز کنید.
 • کنترل از راه دور: برای ساختمان‌هایی که افراد متعدد در ساعت‌های مختلف به آن دسترسی دارند، تعبیه دسترسی و حذف آن شاید کمی دشوار باشد. شما می‌توانید با تلفن همراه خود از هرجایی که هستید، درب را باز کنید. فرض کنید کودک شما زودتر از وقت به خانه بازگشته است و کسی در خانه نیست تا درب را برای او باز کند. تلفن خود را بردارید و به راحتی هنگام رسیدن او به خانه درب را باز کنید.
 • سیستم ضد سرقت: در طراحی قفل‌های دیجیتالی از سیستم‌های ضد سرقت استفاده شده است. اگر سارقی سعی نماید تا با وارد نمودن ضربه بر روی قفل و یا حرارت، قفل را باز کند، آلارم به صدا در خواهد آمد و هشداری بر روی تلفن صاحب ملک ارسال خواهد شد.
 • قفل کودک: با فعال کردن قفل کودک بر روی قفل، درب از داخل باز نخواهد شد. این سیستم برای خانه‌هایی که سالمندان یا کودکان در آن زندگی می‌کنند بسیار کاربردی است.
 • قفل اتوماتیک: هنگامی که درب برای شما باز می‌شود و داخل خانه می‌شوید، با بسته شدن درب پشت شما قفل درب نیز فعال می‌شود و دیگر نیازی به نگرانی برای باز ماندن درب نخواهید داشت.

قفل دیجیتال از کجا بخرم؟

در این محتوا سعی کردیم شما را بطور کامل با قفل ضد سرقت و دلیل نصب قفل درب ضد سرقت بر روی دربهای معمولی آشنا کنیم. با شناخت تمامی این موارد باز هم پیدا نمودن برند یا شرکتی که قفلی با رعایت اصول استاندارد و باکیفیت در اختیار شما بگذرد، کمی دشوار است.

برندها و شرکت‌های مختلفی ارائه دهنده انواع قفل دیجیتال در ایران هستند که هرکدام محصولاتی با ویژگی‌ها  و امکانات خاصی در اختیار شما می‌گذارند. یکی از این برندها قفل دیجیتال کاداس است.

قفل دیجیتال کاداس یک برند معروف است که در کشورهای اروپایی از استقبال زیادی برخوردار است. کاداس ایران نمایندگی فروش مستقیم محصولات این برند از درب کارخانه می‌باشد. با خرید از کاداس نه تنها نگران قیمت محصول خریداری شده نباشید، بلکه از خدمات پس از فروش کارخانه کاداس نیز بهره‌مند شوید.

قفل کاداس ارائه دهنده انواع قفل دیجیتال اثر انگشتی، قفل دیجیتال تشخیص چهره، قفل دیجیتال کارتی، قفل دیجیتال رمزی و… است. همین حالا برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده محصولات قفل دیجیتال به سایت کاداس به نشانی اینترنتی kaadas.ir مراجعه کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر