پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

پر کاربردترین لوله پلی اتیلن در میان سایز های مختلف آن، لوله پلی اتیلن ۶۳ یا لوله پلی اتیلن ۲ اینچ است.به این نوع لوله، لوله نمره ۶۳ نییز گفته می شود.

از لوله پلی اتیلن ۶۳ در چه مواردی استفاده می شود؟

از این لوله در سیستم انتقال گاز، آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی تحت فشار و نیز انتقال آب آشامیدنی استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن ۶۳ (۲ اینچ) آبیاری قطره ای

در سیستم آبیاری قطره ای، لوله پلی اتیلن ۶۳ به عنوان خط اصلی استفاده می شود و با کمک کمربند پلی اتیلن ۶۳ از این لوله انشعابات مورد نیاز برای آبیاری قطره ای را می گیرند.

لوله پلی اتیلن ۲ اینچ (۶۳) در آبیاری تحت فشار

از این نوع لوله در آبیاری تحت فشار در مسیر انشعاب استفاده می شود.زمانی که خط لوله اصلی اجرا شد، از انشعابات ۲ اینچ استفاده می شود و به این لوله شیر خودکار ۲ اینچ وصل می شود و به وسیله آبپاش، آبیاری بارانی اجرا می شود.

این لوله نسبتا از لوله پلی اتیلن ۶۳ کاربرد کمتری دارد.از این لوله به جای لوله پلی اتیلن ۲ اینچ در مواردی استفاده می شود که دبی آب بیشتر از میزان لوله پلی اتیلن ۲ است، استفاده می شود.

یعنی از لوله پلی اتیلن ۷۵ در آبیاری بارانی تحت فشار و آبیاری قطره ای (همان کاربرد های لوله ۲ اینچ) اما در شرایطی که دبی آب با لوله ۲ اینچ سازگار نیست، استفاده می شود.

قیمت  لوله پلی اتیلن نیم اینچ در انرژیسازان با استاندارد ترین روند تولید.

اتصالات لوله پلی اتیلن نمره ۷۵ / دو و نیم اینچ

اتصالات این سایز از لوله تقریبا کامل است و همه نوع شیر خودکار، رایزر،زانو، سه راهی ، در دسترس است.طبق استاندارد با وزن هر متر لوله پلی اتیلن ۷۵ (۱ کیلوگرم) بیشتر میزان را در تولید لوله پلی اتیلن دارد (نسبت به سایز ها و فشار های دیگر).

یکی از پرکاربردترین لوله های پلی اتیلنی (همانند لوله پلی اتیلن ۶۳) این سایز لوله است.از این سایز لوله بیشتر برای آبیاری های بارانی در فشار ۱۰ بار استفاده می شود.

این لوله در فشار ۶، ۸ و ۱۰ بار بسیار پر کاربرد تر است.

کمربند اتصالات لوله ۱۱۰

کمربند اتصال در این لوله کامل است و پرکاربرد ترین اتصالات مربوط به این سایز است.

نوع ارائه لوله ۴ اینچ

این سایز لوله هم به صورت شاخه ای و هم به صورت کلافی ارائه می شود و به فروش می رسد.اما در نظر داشته باشید که بیشتر به صورت کلافی به فروش می رسد.

لوله پلی اتیلن ۴ بار و ۵ بار ۴ اینچی

لوله های ۴ اینچی در فشار های کاری ۴ و ۵ بار برای سیستم های فاضلابی بسیار پر کاربرد می باشد.

وزن هر متر لوله سایز ۱۱۰ در فشار ۸ بار

وزن هر متر لوله پلی اتیلن ۱۱۰ با فشار ۸ بار ۲ کیلو و ۸۰ گرم می باشد.در واقع وزن هر ۱۰۰ متر این لوله ۲۰۸ کیلوگرم می باشد.

بسته بندی لوله سایز ۱۲۵ برای فروش

این لوله هم به صورت کلاف های ۵۰ متری و هم بصورت شاخه های ۶ و ۱۲ متری بسته بندی و با قیمت استاندارد عرضه می شود.

موارد استفاده از لوله ۵ اینچی

این سایز لوله برای استفاده از سیستم های آبیاری بارانی و آبیاری تحت فشار استفاده می شود.

اتصالات پیچی و جوشی لوله ۵ اینچ

همه نوع اتصالات برای این لوله موجود می باشد از جمله اتصالات پیچی و جوشی.دقت داشته باشید که چون اتصالات پیچی لوله سایز ۱۲۵ گران تر است، اکثر مشتریان در خرید از کارخانه به سراغ اتصالات جوشی می روند و این نوع اتصالات فروش بیشتری دارند.

این مورد برای سایز های بالاتر از ۵ اینچ نیز صادق است.به طور کلی اتصالات پیچی تا سایز ۱۲۵ وجود دارند و در سایز های بالاتر بسیار نادر هستند و کم پیدا می شوند.بنابراین در لوله های سایز بالاتر از ۱۲۵ از اتصالات جوشی استفاده می شود.

از پرکاربردترین سایز لوله های پلی اتیلن می توان به لوله ۸ اینچ یا لوله سایز ۲۰۰ اشاره داشت.با توجه به بالا بودن سایز این لوله اتصالات این سایز لوله دیگر رزوه ای نمی باشد و تنها به صورت شاخه ای به تولید می رسند.

مثل لوله ۱۶۰ ، این لوله ها نیز به صورت شاخه های ۶ و ۱۲ متری عرضه می شوند.

نوع اتصالات لوله پلی اتیلن ۲۰۰

اتصالات این نوع لوله رینگ و فلنج است و می توان آن را در کارخانه اتصال داد.این مورد کار را برای عزیزان کشاورز بسیار راحت تر می کند و در محل زمین با استفاده از پیچ و مهره این لوله ها به یکدیگر اتصال داده می شود.

این لوله در فشار های ۴ بار، ۵ بار، ۶ بار، ۸ بار و ۱۰ بار تولید می شود ولی معمولا در این سایز ها بیشتر در فشار های ۵ بار و ۶ بار تولید می شوند.

لوله پلی اتیلن ۱۰ بار استاندارد و غیر استاندارد

این سایز لوله جزء آن دسته از لوله هایی است که درخواست برای تولید غیر استاندارد آن بسیار است.

موارد استفاده

این سایز لوله در موارد کمتری نسبت به سایر سایز ها دارد اما این لوله برای مواردی که قصد انتقال آب آشامیدنی از یک منطقه به منطقه دیگری است، از این سایز لوله استفاده می شود و در این مورد استفاده زیادی از آن می شود.

به صورت کلی اگر قصد خرید لوله پلی اتیلن را برای انتقال آب از چاه یا قنات به باغات خود، می توانید از لوله پلی اتیلن ۲۰۰ و ۲۵۰ به راحتی استفاده نمائید.

این سایز لوله در فشار های خیلی بالا تولید نمی شود و تولید این لوله در فشار های ۱۶ بار و یا ۱۰ بار بسیار کم شکل می گیرد.این سایز لوله عموما به صورت درجه یک تولید می شود.

منبع : انرژیسازان

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر

 

آخرین مطالب

پربازدیدترین