پایگاه خبری تحلیلی رستانیوز:

 

همه ساله هزاران گردشگر داخلی و خارجی فقط برای زیارت آقا امام رضا عازم مشهد مقدس می‌شوند. با توجه به اینکه مشهد در بخش شمال‌شرقی ایران قرار دارد، دارای فاصله بسیاری با شهرهای مختلف ایران است. از‌این‌رو بلیط هواپیما مشهد یکی از پرفروش‌ترین انواع بلیط هواپیما در تمام ایران محسوب می‌شود. با توجه به اینکه همه ما برای سفر خود به‌دنبال برنامه‌ریزی دقیق هستیم، بهتر است  بلیط هواپیما مشهد رفت و برگشت تهیه کنیم. در این مقاله قصد داریم تا درباره مسیرهای مختلف منتهی به مشهد صحبت کنیم. همچنین درباره روش‌های مختلف خرید بلیط رفت و برگشت مشهد با شما صحبت می‌کنیم. پس اگر قصد سفر به مشهد مقدس را دارید، در این مقاله با ما همراه باشید.

بلیط هواپیما تهران مشهد

پایتخت با حدود 8میلیون نفر جمعیت، بخش عمده‌ای از مسافران مشهد را تشکیل می‌دهد. تهران تا مشهد در مسیر زمینی حدود 950 کیلومتر فاصله دارند. به همین خاطر اکثر مسافران ترجیح می‌دهند تا به جای سفر زمینی، از هواپیما برای سفر به مشهد استفاده کنند. بلیط هواپیما تهران مشهد یکی از پرفروش‌ترین بلیط‌های هواپیما در ایران محسوب می‌شود. همه روزه چندین و چند پرواز، تهران را به مقصد مشهد ترک می‌کنند. قیمت بلیط هواپیما تهران مشهد در خرداد 1401 از حدود 800 هزار تومان آغاز می‌شود و تا حدود 1میلیون تومان ادامه دارد. در صورتی که بلیط رفت و برگشت تهیه کنید، تا حدودی در هزینه‌های شما صرفه‌جویی خواهد شد. پس می‌توانید با خرید بلیط رفت و برگشت، هم از بابت یافتن بلیط برگشت آسوده‌خاطر باشید و هم هزینه کمتری را پرداخت کنید. تفاوت قیمت نیز نه به خاطر کلاس پروازی، بلکه به خاطر روز پرواز و همچنین نوع ایرلاین است. برخی ایرلاین‌ها همانند ماهان بیشترین قیمت را دارند و بیشترین خدمات را ارائه می‌دهند. این پرواز حدود 2 ساعت طول می‌کشد.

بلیط هواپیما اصفهان مشهد

اصفهان یکی دیگر از شهرهای بزرگ ایران است که در مرکز کشور قرار دارد. بعد تهران، بلیط هواپیما اصفهان مشهد از دیگر پرفروش‌ترین انواع بلیط هواپیما مشهد است. همه روزه چندین و چند پرواز از اصفهان عازم مشهد مقدس می‌شوند. ایرلاین‌های مختلفی در این مسیر فعالیت می‌کنند. ایرلاین تابان، وارش، کاسپین، زاگرس و ... همگی تقریباً همه روزه پرواز اصفهان مشهد را انجام می‌دهند. قیمت بلیط هواپیما مشهد از مبدا اصفهان از حدود 1میلیون تومان آغاز می‌شود. تفاوت قیمتی بین انواع مختلف بلیط هواپیما اصفهان مشهد بسیار ناچیز است. در حقیقت شاید تفاوت قیمتی 50 تا 100هزار تومان بین ایرلاین‌های مختلف وجود دارد. این تفاوت بسیار ناچیز است و تقریباً تمامی ایرلاین‌ها یک نوع خدمات به مسافران خود ارائه می‌‌دهند. در ضمن با خرید بلیط رفت و برگشت، تا حدود در هزینه‌های شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد و هزینه کمتری در مقایسه با خرید جداگانه بلیط پرداخت خواهید کرد.

بلیط هواپیما شیراز مشهد

2

شیراز نیز یکی از شهرهای پرجمعیت ایران است. به همین خاطر مسافران بسیاری همه روزه از شیراز به سمت مشهد حرکت می‌کنند. پرواز شیراز مشهد یک پرواز نسبتاً طولانی است. همه روزه ایرلاین‌های مختلف انواع پرواز از شیراز به مقصد مشهد انجام می‌دهند. ایرلاین‌هایی همانند آتا، کیش ایر، کاسپین و ... در این مسیر فعالیت می‌کنند. لازم به ذکر است که این پرواز نیز همانند پرواز تهران، حدود 2 ساعت به طول می‌انجامد. قیمت بلیط هواپیما شیراز مشهد در خرداد 1401 از حدود 1میلیون و 200هزار تومان آغاز می‌شود. تفاوتق قیمتی بین ایرلاین‌های مختلف بسیار ناچیز است و بین 50 تا 100 هزار تومان با هم تفاوت دارند. همچنین خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهند نیز با هم شباهت بسیاری دارند و چندان متفاوت نیستند.

بلیط هواپیما تبریز مشهد

بلیط هواپیما تبریز مشهد یکی دیگر از بلیط‌های پرفروش محسوب می‌شود. همه روزه چندین و چند پرواز مختلف از تبریز به مشهد انجام می‌شود. طول پرواز تبریز تا مشهد نیز حدود 2 ساعت است. ایرلاین‌های مختلفی از جمله ایران ایر، آتا و ... در این مسیر فعالیت می‌کنند. بلیط هواپیما تبریز مشهد از حدود 800هزار تومان آغاز می‌شود. قیمت این بلیط در پرواز ایران ایر تا حدود 1میلیون و 300 هزار تومان افزایش پیدا می‌کند. در حقیقت تفاوت قیمت بیشتر به خاطر برند ایرلاین و خدماتی است که به مسافران ارائه می‌دهد. در هر حال می‌توانید حداقل هزینه را برای بلیط هواپیما پرداخت نمایید.

بلیط هواپیما بندرعباس مشهد

3

بندرعباس در جنوب ایران قرار دارد. مشهد در بخش شمال‌شرقی کشور واقع شده است. به همین خاطر از بندرعباس تا مشهد پروازی طولانی را در پیش خواهید داشت. البته نگران نباشید. این پرواز حدود 2 ساعت طول می‌کشد. ایرلاین‌های مختلفی این پرواز را ارائه نمی‌دهند. در حقیقت تعداد پروازهای بندرعباس به مشهد از تهران، اصفهان یا شیراز کمتر است. به همین خاطر توصیه می‌شود که حتماً بلیط رفت و برگشت مشهد را به‌صورت همزمان خریداری کنید تا نگران پیدا کردن بلیط برگشت نباشید.

قیمت بلیط هواپیما بندرعباس مشهد از حدود 1 میلیون و 200هزار تومان آغاز می‌شود و تا حدود 1 میلیون و 400 هزار تومان ادامه دارد. در حال حاضر بیشترین تعداد پرواز توسط هواپیمایی سپهران انجام می‌شود و فقط یک پرواز در طول روز خواهد داشت. تفاوت قیمت نیز به خاطر روزهای مختلف سفر است. برای مثال در ایام تعطیلات قیمت بلیط هواپیما مشهد از بندرعباس بیشتر از روزهای وسط هفته خواهد بود.

بهترین روش خرید بلیط هواپیما مشهد

اگر قصد خرید بلیط هواپیما مشهد دارید، می‌توانید به‌صورت حضوری یا غیرحضوری اقدام کنید. در روش حضوری باید به فرودگاه شهر خود و دفاتر فروش ایرلاین‌های مختلف مراجعه نمایید. در این روش اگر بخواهید بلیط خود را به هر دلیل کنسل کنید، باید باز هم به فرودگاه مراجعه نمایید. همچنین امکان مقایسه بین ایرلاین‌های مختلف وجود ندارد. در ضمن حتی گاهی متصدی فروش خسته می‌شود و قیمت بلیط در روزهای دیگر را اعلام نمی‌کند.

این در حالی است که با خرید اینترنتی بلیط هواپیما مشهد می‌توانید به‌راحتی از خانه خود قیمت ایرلاین‌های مختلف در روزهای متفاوت را با هم مقایسه کنید و بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در نهایت خرید شما فقط 5 دقیقه طول می‌کشد و بلیط برای شما صادر می‌شود. سایت‌های مختلفی از قبیل ره بال آسمان خدماتی این چنینی را به مسافران ارائه می‌دهند. همچنین در این روش می‌توانید انواع بلیط لحظه آخری مشهد هم پیدا کنید.

بلیط لحظه آخری هواپیما مشهد

4

بلیط هواپیما لحظه آخری مشهد ارزان‌ترین نوع بلیط هواپیما مشهد است. هرچه به زمان پرواز نزدیک‌تر شوید، تخفیف‌های بیشتری روی قیمت بلیط‌ها اعمال می‌کنند. در سایت‌های مختلف همانند ره بال آسمان، این بلیط‌ها را با لیبل پرواز چارتر مشهد یا بلیط لحظه آخری مشهد ارائه می‌دهند.

خب متوجه شدیم که قیمت بلیط هواپیما مشهد از مبدا شهرهای مختلف در خرداد سال 1401 چقدر است. در نظر داشته باشید که این قیمت‌ها بر اساس رویدادهای خاص یا در ایام تعطیلی، تفاوت پیدا می‌کنند. همچنین گاهی به خاطر افزایش قیمت کلی و تورم، قیمت بلیط هواپیما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. برای اینکه از بابت قیمت‌ها آسوده‌خاطر باشید و قیمت لحظه‌ای را به دست بیاورید، می‌توایند به سایت ره بال آسمان مراجعه نمایید تا به‌صورت آنلاین از قیمت‌های لحظه‌ای تمامی ایرلاین‌ها در روزهای مختلف اطلاع پیدا کنید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر